Obraz wiesza się po przytrzymaniu klawiszy

Witam. Mój problem polega na tym, iż w czasie grania na lapku Acer Aspire 5755G w niektóre gry, po przytrzymaniu któregokolwiek z klawiszy przez okres niedłuższy niż sekunda zawiesza mi sie obraz. Wraca on do normy dopiero po ‘puszczeniu’ klawisza, bądź wciśnięciu innego (to drugie nie zawsze). To dość uciążliwe jeśli chodzi o poruszanie się. Zauważyłem również, że nawet podczas zwykłego kliknięcia obraz zamiera w bezruchu. Wszystko działało w jak najlepszym porządku, a po kolejnym uruchomieniu gry nagle sprzęt przestał współpracować. Sądziłem, że może jest to wina tej jednej, konkretnej gry, jednak po odpaleniu innych okazało się, że pojawia się ten sam problem. Dodam, że jestem laikiem jeżeli chodzi o sprzęt tego typu, więc niezbyt się orientuję czym może to być spowodowane. :slight_smile: Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję :wink:

fakermaker , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Wygląda jakby priorytety przerwań były fabrycznie nieoptymalnie ustawione. Generalnie niektóre laptopy tak mają i np. potrafią się blokować klawiatury przy określonych kombinacjach klawiszy.

Z tym, że nie blokuje się klawiatura, a zacina obraz. Przykładowo przy pisaniu na chacie, bądź podczas logowania, gdy przytrzymuję jakąś literę obraz się zacina, ale po zwolnieniu klawisza ukazuje się ciąg złożony z tej właśnie litery.