Obraz Windowsa

Może temat trochę nie pasuje, ale jakoś nie ogłem lepszego wymyśić.

Otórz sprawa wygląda tak. Dostałem ostatnio do firmy kompa z preinstalowanych WinXP Pro. Żeby było śmieszniej, nie dostałem płytki instalacjnej Windowsa, tylko obraz zainstalowanego systemu. Jak łatwo siedomyślić, zainstalowany system nie wygląda tak jakbym chciał :D, więc chciałbym go przeinstalować.

I tutaj pytanie: czy muszę instalować (odtwarzać) i z tego obrazu, czy mogę zainstalować z innej płyty “normalnego” WinXP Prof i tylko numer rejestracyjny wpisać taki jak do tego obrazu był dołączony?

Osobiście wydaje mi się że tak, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

areh na Twoim miejscu szybciutko poszedłbym do sklepu gdzie został zakupiony komputer i domagał się płytki z windowsem.

Bo niedługo może sie okazać że masz nielegala.

PS. Oczywiście jesli za windowsa zapłaciłeś.

Bzdura. Słyszałeś kiedykolwiek o RecoveryCD?

Złączono Posta : 07.04.2006 (Pią) 8:52

Technicznie nie powinno być żadnych problemów. W końcu jest to licencja na określony typ systemu lub konfiguracji a nie na określony nośnik. Będziesz miał jednak potężny problem z aktywacją systemu, gdyż wersje preinstalowane są z reguły aktywowane wstępnie

A słyszałeś że mnóstwo firm właśnie tak robi jak Tobie. :lol:

Można to nazywać jak chcesz.

Teraz wgrali Ci obraz płyty na Twego kompa, jutro ten sam obraz znajdzie się na innym dysku, a pojutrze będzie go mieć dwadzieścia innych osób.

Wszystko zależy od rzetelności sprzedawcy.

Pierwsze słyszę. Poza tym jesteś pewien, że właściwie zrozumiałeś w tym wątku kto o czym pisze? 8)

Trzeb by więc się zapytać co to jest za obraz i na czym.

Jeżeli Recovery to oczywiście firmowe jakieś (do laptow czasami dają). Papiery na system powinny być, co jest w papierach (licencje, faktury)?

Komputer pochodzi jednego z projektu Phare i zosatał mi przysłany, więc co do legalności systemu raczej problemu nie ma, a firma w której była zakupiony znajduje sie na drugim końcu Polski.

Chyba najlepszym wyjściem będzie telefon do MS. Prawie zawsze na miłe panie trafiam :smiley:

Złączono Posta : 07.04.2006 (Pią) 9:39

Dokładnie tak jak mówisz.