Obraz z TV na PC


(Stefankacap) #1

Witam,

Z góry mówię, że w tych sprawach jestem bardzo zielonkawy i jeżeli gdzieś napiszę irytującą rzecz- nie złościcie się :slight_smile: Dodam, że juz kiedyś pytałem o podobną rzecz ale nie do końca dobrze sprecyzowałem pytanie. Przechodząc do sedna. Mam monitor LG Flatron M2062D http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/688102_techniczne Jak wynika z opisu monitor ten ma Tuner TV , oraz następujące wejścia : Antena, RGB, 3xAV, Component, 2xHDMI oraz DVI. Chciałbym przechwycić obraz z tv na komputer, sporo o tym czytałem i dowiedziałem się o czymś takim jak karta graficzna z VIVO. Mój ATI RADEON takowe cuś posiada. Czy mając takie osprzętowanie po kupnie jakiegoś kabla(tuner lub karta tv nie wchodzą w grę) mogę w jakiś sposób przechwycić obraz ?

Prosze o odpowiedź


(scripter1) #2

Jeśli twoja karta ma z tyłu złącze oznaczone właśnie “VIVO” (VideoIn VideoOut) to sprawa jest prosta, potrzebujesz tylko odpowiednią dla twojej karty złączkę VIVO która z jednej strony ma wtyczką podłączaną do karty graficznej a z drugiej strony ma gniazda oznaczone jaki In oraz Out oraz odpowiedni kabel idący od tv (zazwyczaj używa się kabla kompozytowego lub lepszego kabla S-Video).

No i jeszcze potrzebujesz jakiegoś programu który potrafi przechwytywać obraz z kamery ale takich jest sporo, nawet niektóre playery takie jak np. ALLPlayer potrafią to.


(Stefankacap) #3

Dzięki wielkie za odpowiedź :slight_smile: