Obraz zatrzymuje się w trakcie gry, PC nie odpawiada

Cześć!

W trakcie grania obraz zamraża się. Komputer przestaje odpowiadać na jakiekolwiek polecenia. Po restarcie za pomocą przycisku w obudowie, nie wyświetla się bios a monitor wyświetla informacje o braku sygnału. Dopiero odłączenie całkowite zasilania i po krótkiej przerwie podłączenie ponowne pozwala bezproblemowo uruchomić komputer. PC działa bez żadnych problemów dopóki dłużej nie pochodzi pod dużym obciążeniem (około 1h - 2h)

. Nie bardzo wiem w którym miejscu może tkwić problem. Czy jest winny zasilacz? Karta graficzna ? Czy też jeszcze coś innego?

Karta Graficzna - Powercolor AMD Radeon HD 6800

Procesor - AMD Phenom II X4 955 3.20 GHz

Płyta - ASRock M3A770DE

Ram - Kingstone 667 Mhz DDR3 PC3-10600 8gb

Zasilacz - Delta Electronics GPS-500AB

System - Windows 7 64 Home

Sprawdź temperatury podzespołów, zdejmij bok z obudowy i dotknij czy zasilacz nie jest gorący.

-wypadało by sprawdzić napięcia na zasilaczu…też…

Jak już rozkręcisz kompa to sprawdź czy nie jest zakurzony (grafika, procesor i zasilacz).

Temperatury bez obciążenia wklejam z programu SIW32:

Zasilacz jest zimny.

Temperatury przy obciążeniu:

Zasilacz jest zimny.

Pc jest czysty. A co do napięcia, to tylko to co pokazuje SIW32, Inaczej sprawdzić nie potrafię.

81*C na CPU ?! :o Może chłodzenie nie dociska albo pasta sucha ? Chyba, że to norma u ciebie, ale wątpię.

Nie wiem gdzie ty widzisz te 81 stopni. Temperatury są ok. Proponuję sprawdzić inny zasilacz.

Z doświadczenia na swoim PC, polecam zainstalowanie innych sterowników od grafiki. Tak, to dziwne, ale BIOS mi zaliczał zwiechy bo zły sterownik zawieszał cały PC na twardo (mając Radeon’a 9550 musiałem wgrać sterownik od 9600).

Problem sprawiał zasilacz. Dziękuję za wszystkie sugestie :slight_smile: