Obrazek na komputerze i w cyfrówce

Jak rozjaśnie gammę z 1.00 na 2.50 to wtedy rzeczywiście na zdjeciach coś widzę, ale wszystko inne jest duzo za jasne - wszystko jest białe.

Acha to nie wiem juz co jest :frowning: może: monitor albo cos innego , ja już chyba wiecej nie pomogę :frowning:

przepraszam, ale te zdjecia sa tragiczne :o

codziennie ogladam na cyberfoto zdjecia z panasa, i sa one super.

moze masz podbita jasnosc na wyswietlaczu LCD w aparacie.

jesli te zdjecia widzisz dobrze, to nie jest to monitor

Polecam w/w forum

Które zdjęcia i pod jakim względem tragiczne ?

Są to poprostu szybko pstryknięte fotki aby sprawdzić nazwijmy ta “ciemność”.

Nie wyświetlacz jest ustawiony na 0 - więc w aparacie musi być ok.

No jak nie monitor to co ?

Twoje zdjecia na moim monitorze sa za ciemne.

Mam Canona G6 i nigy nie mialem problemu z odzwierciedleniem zdjec na monitorze

Z Exifa widac, ze kilka ustawien naswietlenia masz na manuelu, sprobuj z auto

No u mnie są za ciemne ale niektóry z tego forum - m.in raven800 - mówią, że nie są ciemne, że sa ok, więc już sam nie wiem.

Robiłem na auto, na manualu i na programach i cały czas tak samo jest na wyświetlaczu LCD i na papierze ( z fotolabu ) jest jasno natomiast na monitorze jest ciemno.

pozostaje Ci tylko podłączyć jakiś inny monitor i sprawdzić czy będzie ok

Sprawdzałem na innym tzn. też LG ale trochę chyba nowszy z serii Flactron i też zdiacia są ciemne.

Więc jeszcze raz chciał bym zapytać czy u kogoś są zdjęcia jasne czy u wszystkich ciemne ?

pierwsze jest ciemne że kota nie widac

na drugim widać wszystko ale też jest jakieś ciemne

Wgraj zdjęcia innym aparatem ,innym przewodem, za pomocą innego pr. do zgrywania bo to nie jest chyba wina monitora.

• Nie posiadam innego aparatu

• Przewód jest oryginalny - jest ok

• Nie zgrywam program tylko przy pomocy opcji USB - napędu z Mój Komputer.

Wcale nie sądziłem, ze posiadasz kilka aparatów, ale chodziło mi o to , żebyś pożyczył od kogos aparat, przewód wtedy by było co nieco wiadomo.

skąd to wiesz?

wiec spróbuj programem dostarczonym z aparatem (jeżeli masz).

Na innym przewodzie jest to samo bo co może mieć przewód do tego, że zdjęcie jest ciemne.

Programu do zgrywania nie ma i nie wiem po co miał by być skoro do tego nie jesr potrzebny program.

Np. to zdjęcie:

p1010215la9.th.jpg

• na aparacie jest widoczna postać kota, natomiast na kompuetrze górna część zdjęcia jest kompletnie czarna.

Na moim monitorze (LCD MVA) tez zbyt jasne nie jest. Cos tam widac, ale jest kiepsko. Moze podejdz z aparatem do kumpla i u niego zobacz co i jak. Jezeli mozesz - przeslij jakies ciemne zdjecie meilem (bez zmiany rozdzielczosci itp) na netowebb(at)gmail.com. Moze cos wypatrze? BTW

Mail poszedł zdjęcie na komputerze jest bardzo ciemne nastomiast na LCD wszystko dokładnie widac.

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 17:04

Niestety zdjęcia były robione przy bardzo dobrym - duzym świetle - bardzo mocno słońce świeciło więc dlatego wykorzystałem czas 1/1000 - i dlatego przyszlona 2.8-4.

No raczej to mało możliwe, aby LCD była aż na tyle jasny, że tak by przekłamywał bo to trochę było by nie wygodne co innego by się widziało a co innego zapisywało.

Pozdrawiam.