Obróbka dzwięku

(antiferno) #1

Ostatnio nagrywałem za pomoca dyktafonu 2 koncerty no i 1 wyszedł niemal idealnie a w 2 słychać przez wiekszosc czasu jakieś stukanie ... jest możliwość skorygowania tego ? Jeśli tak to poprosiłbym o nazwe jakiegoś nie za skomplikowanego programu :stuck_out_tongue:

(Dimatheus) #2

Hej,

Ja do obróbki dźwięku używam komercyjnego programu Magix Audio Cleaner. Jeśli chodziłoby o program darmowy lub na licencji Shareware, to można by spróbować na przykład CoolEdit'a, GoldWave'y lub bezpłatnego Audacity. W tym ostatnim możesz spróbować usunąć zniekształcenia stosując funkcję Click Removal oraz Odszumiacz - oczywiście efekt końcowy zależy od tego, jaki to rodzaj zniekształceń i jak wysokie jest jego natężenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(roobal) #3

Również polecam CoolEdit, jest tam sporo funkcji do odszumiania, popów itd. Co do wycięcia stukania spróbuj pierw pobawić się w EQ, wybierz najlepiej o największym zakresie (nie pamiętam już jak się nazwya, bo nie mam chwilowo przy sobie CoolEdit) i ścinaj najniższe zakresy (najlepiej te niesłyszalne dla ludzkiego ucha odpowiedzialne za buczenia itp. nie ingerując zbytnio w brzmienie ścieżki) do uzyskania zadowalającego efektu, możesz popróbować użyć filtrów i filtrów pop i click. Odszumianie natomiast polega na pobraniu próbki szumu żeby można było wyciąć te częstotliwości. Do tego jeszcze możesz użyć na koniec enhancera.

Pozdrawiam!