Obróbka filmu , cięcie sklejanie itp

Poszukuje program-ów do obróbki film-ów zgranych z kamery cyfrowej

film jest nagrywany jako MOD to chyba jest po prostu [mpeg]

więc tak:

  • mam nagrany film, lub kilka krótkich scen , i

  • potrzebne mi są jakieś programy ,

  • żeby powycinać kilkuminutowe sceny ,

  • potem je połączyć w całość , która ma mieć przykładowo 30 minut

  • a pomiędzy tymi scenami wstawić krótkie opisy danej sceny .

Zainstalowałem już sobie programy : VideoSpin i Ulead VideoStudio 11 , ale na razie jeszcze nie rozpracowałem tych programów,

mam też : VirtualDub , ale wywala mi jakieś info :

MPEG video filter : invalid pack at position 3 : marker bit not set : possibly MPEG - 2 stream

o co mu chodzi ,?

Windows Movie Maker byłby dobry. Widzę, że cudów nie zamierzasz robić…

No właśnie WMM całkowicie ci wystarczy. W dodatku za darmo :smiley:

to jest raczej “konkretna robota” , - cięcie , sklejanie , dodatki , na koniec zmontowanie i wypalenie żeby działało na standardowym odtwarzaczu DVD ,

sprawdzę też WMM

WMW jest nie kompatybilny z tym formatem [MOD] , trzeba go chyba najpierw przerobć ,

Tak, niemal na pewno jest to po prostu MPEG-2.

Możesz to sprawdzić za pomocą GSpot lub MediaInfo.

Możesz zmienić rozszerzenie pliku na .mpg.

VideoSpin nie znam, natomiast Ulead VideoStudio powinien dobrze się nadawać do tej obróbki.

Podstawowa wersja VirtualDub nie obsługuje MPEG-2.

Można skorzystać z VirtualDub-MPEG-2 albo aktualnej wersji VirtualDub z pluginem dla MPEG-2 lub Avidemux.

Jednak zakres możliwych operacji jest nieco inny niż np. w Ulead VideoStudio.

Co do tego ‘całkowicie’ nie byłbym taki pewien.

WMM raczej słabo sobie radzi z MPEG-2.

Konkretnie to… WMM nie otworzy pliku o rozszerzeniu .mod (podobnie jak .vob i wielu innych).

Natomiast jeśli zmienisz rozszerzenie na .mpg i będziesz miał zainstalowane wymagane filtry DirectShow (dekodery)…

Ale…

Ehm, tu WMM raczej odpada (możliwy zapis tylko do WMV i DV-AVI).

doszedłem już "częściowo " , jak skręcić materiał w tym programie - " Ulead VideoStudio "

Tylko mam jeszcze taki problem ,

jak na przykład między fragmentami pociętego filmu , zrobić większy odstęp taką : “pustą przestrzeń” , aby nie przeskakiwał od razu do następnej sceny , żeby było np. kilka sekund przerwy , i w to miejsce wstawić np jakiś opis , czy coś takiego , lub np. spowolnić fragment filmu ?

Da się coś takiego zrobić - ???.