Obróbka filmu z kamery

Proszę o pomoc przy obróbce filmu DVD z kamery DVD. Nie wiem jak przenieść plik z filmem do programu do obróbki filmów DVD. Mam IMAGEMIXER 1.5 i Windows Movie Maker. Z góry dziękuję. Karolina

wydzielono z innego tematu

na przyszłośc proszę nie dopisywać swoich problemów w temacie, który nie dotyczy bezpośrednio problemu

proszę zakładać nowe tematy

Witam.

Zacznijmy od tego. Jaką masz kamerę : na płyty DVD czy kasety mini DV ?

Pozdrawiam : Marian

Mam kamerą Sony na płyty 8 cm.

Złączono Posta : 08.11.2005 (Wto) 13:32

DVD oczywiście. Nie wiem co zrobić by moje programy do obróbki “zobaczyły” film.

Witam.

Masz kamerę cyfrową, która zapisuje bezpośrednio na płyty DVD 1,4 GB

w formacie mpeg2 i jest to format docelowy. Taką płytę można bezpośrednio odtworzyć np. na stacjonarnym DVD. Jest też możliwość w zależności od kamery “montażu” bezpośrednio za pomocą kamery.

Natomiast zrzucanie materiału z takiej płyty DVD (mpeg2) na twardy dysk PC-ta i jego obróbka nie jest najszczęśliwszym wyborem.

Wyjaśnię o co chodzi. Obecnie najpopularniejszym standardem zapisu w kamerach cyfrowych jest DV (kasety miniDV). Taki materiał bezstratnie można przenieść na HDD PC-ta poprzez kontroler FireWire (IEEE-1394). Godzina materiału to około 13 GB danych. Ten materiał poddaje się montażowi (cięcia, napisy, muzyka itd.). Dopiero tak zmontowany materiał poddaje się kompresji do MPEG2 i wypala na płycie DVD.

Ja posiadam kamerę miniDV. Program do obróbki wideo Ulead Video Studio 8. Zapraszam do lektury Forum Świata Obrazu.

Pozdrawiam : Marian