Obróbka grafiki dla początkującego (oprócz Gimpa)

Witam

Jakie polecacie dobre programy do grafiki dla początkującego oprócz gimpa(bo już mam). Pozdrawiam

Photoshop + tutoriale

Corel / Ilustrator + tutoriale

Paint.Net 3.36 > http://www.PaintNet.info.pl

Pytanie stare jak moje buty :smiley:

Najpierw pomyśl jaki rodzaj grafiki chcesz tworzyć a potem pytaj o program.

Draw - wektor.

Photo-paint - raster.

Jeszcze z ciekawostek: Paint.NET, Photofiltre, Artweaver, Pixel.

Real draw 5 - raster i wektory

Photoshop - raster + wektory + 3d

Illustrator - wektory + 3d

Oba ostanie programy razem dają niesamowite możliwości i nie oszukujmy się że jakiś Corel Draw czy Paint może im dorównać…

Zapomniałeś dodać aby w tym przypadku Leninene przygotował niemałą sumę PLN’ów!

Moje typy to

Artweaver

Inkscape

Truespace

Zależy, dla studenta jest dużo taniej :wink:

TrueSpace całkiem fajny i nawet darmowy (7.6) ale ja bym w tym wypadku typował Blendera. A ogólnie do 3D Cinemę, ale to już naprawdę spory wydatek.

Chyba się powtarzam ale porównywanie programów graficznych na zasadzie który lepszy to tak jak porównywanie konia wyścigowego z pociągowym bo każdy z programów ma całkiem odmienne przeznaczenie.W Paint,Virtual Paint czy Twisted Brush zrobisz taki obrazek jakiego w życiu nie zrobisz w Photoshop i odwrotnie.Program graficzny nie ogranicza możliwości jego użytkownika.To raczej brak umiejętności i wyobrazni użytkownika ogranicza możliwości programu.

Zaglądam czasami na fora Photoshopa i widzę zawsze to samo.Większość ludzi na crackowych programach (bo nie uwierzę,że 16-18-letni facet wyda tyle kasy na jego kupno) robi bannerki według szablonu:abstrakt tło,parę pędzli,trochę światła i na wierzch koniecznie jakiś renderek.Całość o wymiarach bakterii.Jaka jest ich wiedza o programie? Nie większa jak 20% i nigdy chyba większa nie będzie.

To co drogie nie musi być dobre i akurat przeznaczone dla Ciebie.Od sześciu lat robię amatorsko w Paint Shop Pro a ostatnie dwa lata łączę Bryce z PSP i uważam te programy za całkiem dobre,odpowiadające moim potrzebom i dające max zabawy.A o to chyba chodzi.

Pozdrówka

grandpajanek , widzisz, ja zarabiam na chleb na oryginalnych programach Adobe, wreszcie w wersji CS4 :slight_smile:

Zmienia postać rzeczy Phenom.Życzę wspaniałych pomysłów i moc klientów. :smiley:

Dzięki :slight_smile: