OBRÓBKA VIDEO z płyty dvd

Jestem szczesliwym(?) posiadaczem kamery sony handycam, ktora nagrywa film bezposrednio na te małe płytki dvd. Z powodu ich ceny, chciałem po wakacjach zgrac wszystko na duze płytki. Jednak kamera ta nie posiada bezposredniego połączenia z komputerem za pomoca kabla, potrzebuje wiec porgramu ktory pozwoli mi zgrac film z tych małych płytek (moze do formatu avi) pozwolilby mi go zedytowac, wyciac niepotrzebne sceny i nagrac na dużą płytke dvd.

Czy mogliby mi Państwo polecić jakiś program lub jakieś inne rozwiązanie?

Z góry dziękuje i czekam na odpowiedz.

Witam

Na tej plytce z kamerki bedziesz mial katalog VIDEO_TS i pliki o rozszerzeniu .VOB to są Twoje filmy.Na kompie możesz je odtworzyć np. PowerDVD.Jeżeli chcesz je edytować np. wyciąc niepotrzebne sceny , dodać muzyke itp. to skopiuj je na dysk i edycji ich możesz dokonać np. programem Power Director,a pozniej zapisać je jako np. .avi czy też .mpeg.Drugie rozwiązanie jakie możesz zastosować to przerobić ten film dvd z kamerki do .avi np. programem 123 DVD Converter czy też DVD Rip.Sam osobiście polecam 1 metodę-oszczędnośc czasu:) Jeżeli wybierzesz którąś z tych 2 metod i zapisanu już gotowego filmu do pliu .avi czy .mpeg możesz go skonwertować ponownie do DVD np. programem WinAVIVideoConverter , a póżniej nagrać na “normalną” płyte DVD programem Nero czy DeepBurner.

Spróbuj , napewno Ci się uda:)

Pozdrawiam

LukaS

P.S Apropo kamerki , jeśli mogę zapytać to w jakiej rozdzielczości robi zdjęcia oraz jak to jest z tymi fotkami z tej kamerki przy braku dostatecznym oświetleniu?

wielkie dzięki bede cos probowac!

a co ze zdjeciami to niestety nie wiem, uzywam do zdjec normalnej cyfrowki, w instrukcji pisało ze aparat ma 1.2 megapixela - takie zdjecia to sobie moge zrobic telefonem.

Złączono Posta : 24.08.2006 (Czw) 20:16

jakby ktos sie jeszcze kiedys tym tematem zaisteresował. jest program ktory jako format wejsciowy dopuszcza niezabezpieczone plyty dvd.

to Pinnacle Studio 10 8)

pzdr!