Obróbka wideo

(Kasia Chwarscianek) #1

Witam!

Mam pytanie odnośnie aparatu olympus SP-350. A mianowicie, mam taki problem, że nakręciłam film video i nie potrafię go odwrócić ( nakręcałam odwrotnie aparatem). Próbowałam przez różne programy do obróbki zdjęć, ale niestety wygląda na to, że nie obsługują pliku w którym nakręcony został film tzn. nie ma możliwości, aby ten program go odczytał. Niestety ja nie potrafię powiedzieć jaki to jest plik. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc to czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

(Kisielek) #2

Sprawdź dokładne parametry pliku programem "Media Info" i wrzuć je tutaj.

Podejrzewam, że bez problemu odwrócisz obraz o 180* w VirtualDub'ie lub Nandub'ie

Video -> Filters -> Add -> Rotate

Jeśli nie będzie się dało to będziesz potrzebował odpowiedni input plugin lub (bardziej drastycznie) dokonać konwersji na pliku na inny format i dopiero obrócić go w VD lub ND.

(Placio74) #3

Z opisu tego aparatu widzę że zapisywane wideo to QuickTime (.mov) z kodowaniem MJPEG.

Można skorzystać z VirtualDub 1.8.1 wraz z pluginem dla QuickTime.

Można również skorzystać z Avidemux.

Nie zapomnij w tych edytorach wybrać i skonfigurować kodeków audio/wideo (co najmniej rekompresja wideo jest przy takiej operacji konieczna).

Jeśli będzie taka potrzeba, konwertuj dźwięk (mam na myśli ewentualną zmianę mono>stereo, częstotliwości próbkowania, ...) - opcja Conversion... w VirtualDub przed wybraniem kodeka audio (Compression...).

W przypadku kodeka wideo Xvid, możesz zostawić domyślne Target quantizer 4, zmniejszyć np. do 2, albo zminić Target quantizer na Target bitrate i ustawić np. 1500 kbps lub więcej.

(Skr3czu) #4

Zobacz program VideoSpin