Obrona przed DDOS itp [przypuszczenia]

(bogdanos0) #1

Witam,

mam ostatnio taki problem, że moje łącze znacznie zwalnia a komputer zamula, czasami to trwa po kilka minut, uprzedzam, że dyski czyszczę, generalnie to dbam o komputer jak tylko można używając software, moje podejrzenia spadają na ataki na mój komputer, typu ddos i inne (wybaczcie, ograniczona wiedza w tym zakresie informatyki), co prawda pojęcie informatyka nie jest mi obce bo skończyłem tech.informatyczne, ale brakuje mi tej wiedzy na temat ataków przez Internet.

Tak więc mam pytanie do was, jak sprawdzić czy mój komputer jest atakowany (jakieś logi, pliki?) a jeżeli jest to jaki może być to typ ataku, oraz jak zażegnać atak lub jakoś go odpierać, generalnie bronić się.

Używam łącza 10Mb/s przy pomocy najnowszego Liveboxa (tak tak wiem.....), system Win7 Ultimate, podzespoły mam przyzwoite, nie najnowsze, ale ujdzie (cpu: intel e7400, 4gb ram, ati radeon hd 4600 512mb) także używam ZoneAlarm jako antywirusa i zapory (free antivirus+firewall)

Z góry dzięki za pomoc.

(kazek31) #2

:smiley: Kup sobie TP-Linka i wywal ten szajs jakim jest livebox następnie zainstaluj sobie po całkowitym formacie winde 7 home premium 64bit tylko nie RTM bo jakoś nie wierzę że pociskasz na oryginalnym ulimacie wywal zone alarm i zainstaluj nortona 360 i będzie gitara.

(adam9870) #3

Przejrzyj logi Zone Alarm i na routerze i nie przejmuj się.

(bogdanos0) #4

taaa, twoje rozwiązanie jest genialne, aż się nie mogę oprzeć od tego:

61904_bc97994a3c9fee238431633f8f864086.png?w=500&new

kasy na nortona nie mam, a piracić tego nie mam zamiaru, bo to nie jest jakieś szajsowe oprogramowanie jak te od M$ [if you know what i mean],

a routera nie opłaca mi się kupować bo umowa w przyszłym roku w marcu się kończy a do tego płace dziadom 10zł dzierżawy za te ich "cudo",

może jakieś inne pomysły?

------____-------

a w logach ZoneAlaram nic ciekawego nie znalazłem oprócz kilku blokad wirusów/ jakieś skrypty js i zablokowane programy na moje życzenie