Obroty karty graficznej

(Tomson 13ck) #1

Witam

Mam karte graficzną PoV Geforce 7600GT 256MB 128Bit i gdy włączam jakąś grę słychać jak wiatrak od karty graficznej szybciej się kręci a wcześniej tego nie miałem. Może da się jakoś zmnieszyć obroty..? jesli tak to jak.??

(stalesz) #2

Sprawdż temperaturę karty.Oczyść radiator,ewentualnie wymień wentylator

(Tomson 13ck) #3

Wentylator miałem czyszczony bo byl w serwise i go wyczyscili. A temp. karty graf. jest 61*C.

(stalesz) #4

Temperatura za wysoka,przynajmniej o 10 st.Chyba wentylator do wymiany.Obrotów nie zmniejszaj !

(Norbert Karwowski) #5

Temperatura jest w porządku. W opcjach sterownika odznacz funkcję automatycznej zmiany prędkości wiatraka.

(Tomson 13ck) #6

A jak mam wejść do tych sterowników, bo wchodziłem ta gdzie zainstalowałem to nic się nie dało włączyć bo były jakieś inne formaty.?

(iwa nike) #7

ja na swoim GF9600GT (Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.11.8122 - nVIDIA ForceWare 181.22) mam programik vtune

jeśli tego programu nie masz , sciągnij go .

właczam go z prawego przycisku myszy np. na pulpicie (prawy myszy---> vtune)

bierzesz Fan Control ,

masz 2 zegary , jeśli masz zaznaczone dynamic to sterownik sam będzie dobierał prętkość wiatraczka , jeśli weźmiesz fixed , samemu ustawiasz obroty.

(Tomson 13ck) #8

Witam

Mógł byś mi podać link do tego programu Vtune.??Bo na google nie moge znalezc.

I czy to normalne temperatury.?? Przed wyłączeniem kompa jak patrzyłem to procek miał 83*C

e4420b47f3a232e4m.jpg

(Norbert Karwowski) #9

Na obrazku jest ok. 83* to za dużo. Polecam przedmuchać obudowę i nałożyć pastę termoprzewodzącą.