Obroty wentyla na procku

siemka otóż jak włączam kompa np rano to obroty procka wynoszą 1500 a jak komputer chodzi ok 6 godzin to jego obroty wynoszą nawet 2800. wie ktoś dlaczego tak jest?? dlaczego nie są cały czas takie same.

Bo sie rozgrzały ?:stuck_out_tongue:

co się rozgrzały??obroty? :?

Włączyłeś komputer i z czasem procek się rozgrzał, dzięki temu obroty wzrosły.Przynajmniej ja tak to rozumuje.

Nie jestem pod tym względem ekspertem ale wydaje mi się, że to zależy od temperatury na procesorze. Przy pierwszym uruchomieniu komputer jest jeszcze “zimny” i prawdopodobnie dlatego wentylator ma małe obroty. Po czasie się ogrzewa i potrzebuje odprowadzić większe ilości ciekła z powierzchni procesora. To było pierwsze przypuszczenie.

Drugie jest takie że wentylator może być już dość stary i zatarty. Jeśli podczas pracy wydaje z siebie dziwne odgłosy (przeważnie podczas pierwszych paru minut od uruchomienia) to może byc konieczna jego wymiana lub “przeczyszczenie” z kurzu.

no ja tez tak myslałem ale nie wiem czy to jest normalne.poczekamy na odp innych userów.

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 19:03

to na pewno odpada bo komp jest nowy ma dopiero 6 dni (taki jak w podpisie)

Core 2 Duo To się nazywa regulacja obrotów wiatraka :smiley:

U mnie np. po uruchomieniu kompa wiatrak nie chodzi przez kilka chwil bo procesor jest zimny, dopiero jak się rozgrzeje to załącza się wiatraczek, możesz to zaobserwować w evereście, jak temperatura się podnosi, zwiększają się obroty wiatraka, jak spada to się domyślisz co się dzieje :smiley: