Obroty wentyla na procku

(Core 2 Duo) #1

siemka otóż jak włączam kompa np rano to obroty procka wynoszą 1500 a jak komputer chodzi ok 6 godzin to jego obroty wynoszą nawet 2800. wie ktoś dlaczego tak jest?? dlaczego nie są cały czas takie same.

(Rew2) #2

Bo sie rozgrzały ?:stuck_out_tongue:

(Core 2 Duo) #3

co się rozgrzały??obroty? :?

(Rew2) #4

Włączyłeś komputer i z czasem procek się rozgrzał, dzięki temu obroty wzrosły.Przynajmniej ja tak to rozumuje.

(Miromaxi) #5

Nie jestem pod tym względem ekspertem ale wydaje mi się, że to zależy od temperatury na procesorze. Przy pierwszym uruchomieniu komputer jest jeszcze "zimny" i prawdopodobnie dlatego wentylator ma małe obroty. Po czasie się ogrzewa i potrzebuje odprowadzić większe ilości ciekła z powierzchni procesora. To było pierwsze przypuszczenie.

Drugie jest takie że wentylator może być już dość stary i zatarty. Jeśli podczas pracy wydaje z siebie dziwne odgłosy (przeważnie podczas pierwszych paru minut od uruchomienia) to może byc konieczna jego wymiana lub "przeczyszczenie" z kurzu.

(Core 2 Duo) #6

no ja tez tak myslałem ale nie wiem czy to jest normalne.poczekamy na odp innych userów.

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 19:03

to na pewno odpada bo komp jest nowy ma dopiero 6 dni (taki jak w podpisie)

(Szymszejdi) #7

Core 2 Duo To się nazywa regulacja obrotów wiatraka :smiley:

U mnie np. po uruchomieniu kompa wiatrak nie chodzi przez kilka chwil bo procesor jest zimny, dopiero jak się rozgrzeje to załącza się wiatraczek, możesz to zaobserwować w evereście, jak temperatura się podnosi, zwiększają się obroty wiatraka, jak spada to się domyślisz co się dzieje :smiley: