Obroty wiatraczka na karcie graficznej

siemka. Jestem posiadaczem Karty graficznej :GeForce Galaxy 7900GS zalamn 1,2ns 256/256 i karta mi się troszke grzeje otóż czasami w spoczynku temp wynosi 51*C jesli obroty wiatraczka są pokazywane w evereście na 20% a jezeli jest na 30% to temp wynosi 43*C czyli musiałbym jakoś podnieść te obroty wiatraczka tylko nie wiem jak.

51 stopni to żaden wynik. Jeśli Ty nie zmieniasz obrotów (20%, 30%) to są one regulowane automatycznie, więc możesz spać spokojnie.:mrgreen:

no ale 51*C to dużo kiedyś nawet miałem 56!a nie da sie recznie ustawić obrotów karty???

człowieku temp. karty to nie jest to samo co temp. procka, nie masz się co przejmować tym.

jak jest automatyczna regulacja to smao ci się dobiera tak aby karta się nie przegrzewała i przy okazji podczas chodzenia po windowsie będzie cisza.

Nie ma się co martwić. Karty graficzne wytrzymują temp. do 115*C.

rivatuner -> system setting (obrzek z karta) -> zakladka fan

no ale ja bym chciał podkrecic swoją grafe a mam na niej czasmi w stresie nwet 58*C wiec co moge krecic??

Możesz podkręcać :slight_smile:

Ty taką kartę chcesz jeszcze kręcić ?

tak, a co??

przecież ta karta ma super paramerty , pograsz na niej we wszystko co jest obecnie na rynku. :slight_smile:

Wiem przecież jestem jej posiadaczem i wiem na co ją stać, ale chciałbym z niej wycisnąć jeszcze bo jej standardowe taktowania to 550/1400 bodajże…

To podkrecaj i testuj czy niema zwiech i artow.A podkrecasz w 3D i w tym trybie wiatrak chodzi na 100% swojej mocy,takty w 2d zostaja nizmienione od GPU wiec temp ci po podkroceniu nie podskoczy w 2D(normalna praca w okienkach).

no ale jak zrobić zeby wiatrak chodził na 100%??

Witam!

Możesz kupić regulator obrotów ZALMAN FAN MATE 2 za 18zł - ja go dostałem w zestawie przy zakupie ZM VF-900Cu.

Szczerze Ci powiem, że ta temperatura na Twojej karcie, to jak na GPU nic nadzwyczajnego, ale ja na swoim 7900GT przy 575/1500 mam 31*C w Windowsie i 45*C przy ostrej grze w NFS: Carbon.

49c6d17f5eba38e1m.png

Czyli co nie mam się przejmować temp. i mogę podkrecac??a dlaczego ty masz taką małą temp a ja taką dużą??

Witam!

Nie wiem… może dlatego, że nie masz dobrej cyrkulacji powietrza w obudowie (na przykład).

Ja mam bardzo dobry przewiew w obudowie typu BigTower, ponadto na GPU mam ZM VF-900Cu, pasta na GPU to Zalman ZM-STG1.

stary ja mam w stresie praawie 70 styopni i zyje :wink:

wiec dont worry :wink:

Remix tu nie chodzi o przewiew bo tak do sprawdzenia ściągłem poczny ok obudowy i czasami jest tak ze z bokiem miałem temp 44*C a jak ściągłem to było 50*C wiec tu nie o to chodzi…

O to chodzi jak masz zamkniętą obudowę to masz cyrkulacje, jak masz niższe temp przy zamkniętej obudowie to zamknij ją i jak masz otwory z przodu i z tyłu budy to zamontuj wentyle o możliwie jak największych rozmiarach.

Nie wiem czym tu się martwić temp nie są takie wysokie, i żeby chcieć 100% obrotów wentyla po co robić sobie z kompa samolot.