Obroty wiatraczka na procku i komunikat przy właczaniu kompa

Witam. włączyłem w biosie opcje q-fan czyli to żeby mi automatycznie ustawiał obroty wentyla na procku bo przed włączeniem tej opcji miałem około 3000rmp na procku a jak włączyłem opcje q-fan to obroty spadły do 800rmp i komp bardzo cicho chodzi ale jak włączam zawsze rano kompa to wyskakuje mi taki komunikat

‘’ CPU Fan Error!

Press F1 to Resume"

no i jak nacisnę klawisz F1 to komputer się włącza. nie da się jakoś uniknąć tego komunikatu? no i co on w ogóle oznacza. bo np jak bym teraz wyłączył komputer i na nowo włączył to by się normalnie włączył i nie wyskoczył ten komunikat. Przeważnie zawsze rano mi się pojawia. Dołączam screena:

b8725c53b66913c4m.jpg

Czekam na pomoc.

wg mnie chodzi o to ze masz za małe obroty wiatraka

To zależy jaki masz procesor, niektóre wiatraczki same dostosowują swoją predkość do temperatury procesora.

procesor C2D E6400

i za pewne masz boxa… mam rację? :slight_smile:

jak chcesz cisze to zmień chłodzenie… a przy 800rpm na c2d to o wiele za mało… najlepiej zostaw jak jest bo jeszcze spalisz sobie procka…

tak mam boxa. ale temp mam w normie na tych obrotach. wiec mi sie na pewno nie spali tylko denerwuje mnie to ze ciągle wyskakuje mi to rano jak właczam komputer. nie da sie tego komunikatu jakos usunac?