Obsługiwanie ramu

(system) #1

Mam system Windows Xp Home sp3 nie wiem ilu bitowa wersje chce to sprawdzić ale nie wiem jak. Chce sie też dowiedzieć czy wersja 32 bitowa obsługuje więcej niż 2 Gb ramu ddr2 bo chce kupić jeszcze 4 giga do gier tylko nie wiem czy będą obsługiwane czy będą bezużyteczne

(Cosik Ktosik) #2

Jeżeli jest to wersja polska, to na 100% jest 32 bitowa, bo 64 w naszym języku nie ma.

Wersja 32bit obsłuży pamięć do około 3.25GB.

(adam749) #3

Ilu bitowy masz system sprawdzisz np: programem Everest.

Wersja x86 (32 bity) obsługuje max. 3,25GB RAM

Wersja x64 już widzi te 4GB i dalej......

A to napisz jaki masz sprzęt, bo jak słaby proc to ramy niewiele dadzą.

(system) #4

karta graficzna geforce 8600 sonic+

ram 2gb ddr 2

procesor AMD 2x2,61

płyta główna gigabyte GA-M55S-s3

(adam749) #5

Sprzęt nawet OK.

A co do ramów to bierz DDR2 800MHz (tak na przyszłość, żebyś nie wziął złych :slight_smile: ).

(system) #6

mam właśnie 800mhz ale chce dokupić jeszcze 4gb a co sie stanie z reszta romu co niezostanie wczytana przez system będzie nieużywana czy pójdzie w kartę graficzna?? bo z tego co czytam to wczytane będzie tylko 3,25gb a co reszta prawie 3gb ramu??

(Cosik Ktosik) #7

Nie będzie używana, dlatego w przypadku systemu 32 bit nie warto tyle dokupować.

(adam749) #8

Jak będziesz działał na x86 to wszędzie będzie 3,25GB a reszta poprostu będzie nie używana.

(system) #9

to po prostu kupić 1gb bo jak kupie 4gb to będą ramy nie wykorzystane

(adam749) #10

Dokładnie.

(Cosik Ktosik) #11

Ja to tak zrozumiałem, że Masz teraz 2GB, a chcesz kupić jeszcze 4GB (piszesz, że 3 nie zostaną wykorzystane, co jest prawdą). Nie warto tyle kupować, tylko jeśli już chcesz to kup drugie 2GB. Jest jeszcze jedna rzecz, Twoja płyta obsługuje pamięci w trybie dual i tak pewnie są włożone już pamięci (zapewne 2x1GB). A więc, lepiej kupić takie same, aby wszystkie razem działały bezproblemowo w tym w trybie. Jeżeli natomiast Masz jeden moduł pamięci, to kup drugi taki sam i włóż go tak, aby ze starym pracowały w dualu.

(system) #12

czytałem tez na innych forach i mówi że reszta ramu idzie w podzespoly kompa takie jak karta graficzna i karta dźwiękową jest to prawdą

(Cosik Ktosik) #13

Nie.

(system) #14

dzieki za informacje

(adam749) #15

Bzdura.

Znaczy nie dokońca: w lapkach można trochę z ramów dołożyć do grafy, ale dźwiękówka nawet nie ma swojej pamięci (bo po co) oczywiście oprócz SB, bo one mają pare mega na coś tam...