Obszar powiadomień - usuwanie ikon

Wiecie jak zupełnie usunąć ikony nieaktywne (po dawno usuniętych programach) znajdujące się we właściwościach jw ?

Nie można usuwać poszczególnych ikon z właściwości obszaru powiadomień, ale można usunąć je wszystkie, będzie jednak po tym konieczne ponownie ustawienie zachowań (zawsze ukryty, zawsze widoczny). Można to zrobić bezpłatnym programem CCleaner. Po ściągnięciu i uruchomieniu należy zaznaczyć, żeby program wyczyścił pamięć podręczną obszaru powiadomień, następnie kliknąć uruchom cleaner, a potem zrestartować explorer.exe, najlepiej poprzez menedżer zadań (alt+ctrl+del). W zakładce procesy trzeba wyłączyć explorer.exe, a następnie włączyć go z powrotem klikając plik - nowe zadanie. :smiley:

Ściągnij program ccleaner ,w opcji cleaner w zakładce zaawansowane zazanacz pamięć podręczna obszaru powiadomień następnie Uruchom Cleaner,zrestartuj explorer uruchamiając Menadżer zadań w zakładce Procesy odszukaj proces explorer.exe zamknij go,następnie Plik, nowe zadanie(uruchom) otwórz przeglądaj wejdź do katalogu Windows i wybierz plik explorer.exe

W mojej wersji cccleaner 1.40.520 nie ma opcji czyszczenia takiego obszaru…

A w mojej jest. :shock:

http://patrz.pl/?200624

To dziwne, mamy te same wersje a ja nie mam tego okna…

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 22:40

Może tylko w XP ta opcja jest aktywna?

No właśnie nie spojrzałem na dział,nie mam Visty,więc nie mam jak sprawdzić.

Porada którą znalazłem i sprawdziłem - działa na Viście HP:

  1. Start Regedit.

  2. Navigate to

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify

  1. Delete the keys PastIconsStream and IconStreams

  2. Exit regedit and restart Explorer.

  3. To end explorer right clicking anywhere on the systemtray and choosing

“Task Manager”. Click on the “Processes” tab and find Explorer.exe. Click

the End Process button. Your whole systemtray should dissappear.

  1. To restart Exporer, while still in Task Manager, go to the “applications”

tab and choose the “New Task…” button. Simply type Explorer.exe and click

OK.