Obudowa CM 690 w wersji II - Wady?

Napaliłem się na obudowę http://www.cooler-master.pl/p51,obudowa … anced.html jak szczerbaty na suchary :stuck_out_tongue:

Z opisu:

Obudowa Cooler Master RC690 to klasyk. Znana od lat, wielokrotnie nagradzana, marzenie wielu. Nie bez powodu. To jeden z najlepszych wyborów parząc na wykonanie oraz cenę. Obudowa powraca na rynek w odświeżonej formie, a jej imię to Cooler Master RC690 II Advanced (RC-692-KKN2-GP). Oczywiście nie mogło jej zabraknąć w sklepie firmowym Cooler-Master.pl

Bryła ma klasyczny kształt. Producent nie chciał, aby obudowa wyglądała jak Transformers. I bardzo dobrze. Prosta linia, piękny czarny kolor, bardzo dobre tworzywo sztuczne, obecność przeźroczystej dla powietrza sietki mesh oraz solidna japońska stal. Szkielet jest niezwykle stabilny i solidny. Nie bez powodu obudowa Cooler Master RC690 II Advanced waży 10 kilogramów. Szybkie komponenty oraz system chłodzenia wymagają mocnego podparcia. I właśnie to zapewni im Cooler Master RC690 II Advanced.

Wnętrze pomalowano na czarno. Cooler Master RC690 II Advanced pomieści płyty główne w standardzie microATX oraz pełnowymiarowym ATX. W przypadku napędów – również mamy dużo miejsca. Możemy zamontować aż cztery urządzenia formatu 5,25” (napęd DVD, BluRay, czytnik kart pamięci lub panel sterujący wentylatorami), jedno urządzenie 3,5” (np. czytnik kart) – zabieramy tym samym jeden slot 5,25”. Znajdzie się miejsce na sześć dysków twardych, montowanych w specjalnej poprzecznej klatce. Montaż jest szybki i wygodny – wystarczy wsunąć szufladę i podpiąć kable. Idąc z duchem czasu obudowa Cooler Master RC690 II Advanced jest kompatybilna z dyskami HDD i SSD w formacie 2,5” oraz 1,8”. Gniazda rozszerzeń, w których montujemy karty graficzne, muzyczne, sieciowe lub replikatory portów – występują w licznie 8 sztuk. W sanm raz na rozbudowany system.

Zasilacz montowany jest na dole. Zapewni to prawidłowy obieg powietrza, co na pewno wydłuży jego żywotność. Zasilacz w obudowie Cooler Master RC690 II Advanced pobiera powietrze od dołu, a następnie jest wyrzucane poza nią. Zasilacz nie stanowi wyposażenia podstawowego. Obudowa Cooler Master RC690 II Advanced jest kompatybilna z każdym zasilaczem dostępnym na rynku – w standardzie ATX PS2 / EPS 12V.

System chłodzenia obudowy CoolerMaster RC 690 II Advanced jest imponujący. W zestawie znajdziemy frontowy wentylator o średnicy 140 milimetrów, tylny – 120 mm oraz górny (również masywny) 140 milimetrów. Wystarczy do schłodzenia wszystkich komponentów. Jeśli jednak wolimy większą liczbę wentylatorów – firma Cooler Master nam to umożliwiła. Zachęcamy do wyboru wentylatorów z oferty Cooler-Master.pl

Jako wyposażenie dodatkowe, możemy zainstalować wentylatory na dolnej ściance (2x 120 mm), z lewej strony (2x 120 mm lub 2x 140 mm), z prawej strony (1x 80 mm), w klatce na dyski twarde (1x 120 mm), w okolicy karty graficznej (1x 80 mm). Jakby tego było mało - Cooler Master RC690 II Advanced jest przystosowana do montażu systemu chłodzenia cieczą. Z tyłu znajdziemy otwory, które pozwolą wprowadzić węże do wnętrza.

Gniazda zewnętrzne, dzięki którym podłączymy pendrive, dysk SATA lub urządzenia audio obejmują złącza: USB, eSATA, mikrofonowe i słuchawkowe.

wynika, że to mocarz w tej kwocie. Też tak myślę.

Ale pytanie do doświadczonych - czy ta obudowa ma WADY?!

Może ktoś ma tę budkę i wie, że nie warto jej kupować, bo …

Dziekuję za podpowiedzi :slight_smile:

Powiem szczerze, po przesiadce ze zwykłej obudowy zszokowała mnie ilość ciekawych rozwiązań. Tutaj w dużej mierze roznosi się o wygląd. Problemem może być jedynie długość kabli od zasilacza, ale to problem każdej obudowy z zasilaczem na dole. No i nie wiem jak sprawa wygląda przy nowych GTX’ach czy się zmieszczą, osobiście swojego HD6950 wsadziłem na styk.

Przepłacanie miałem tą obudowę w rękach i nie warto za nią tyle płacić, w taniej kupisz SilentiumPC Pilum 400 też pojemna, mieści każdą kartę i najwyższe chłodzenie TR Silver Arrow, blacha 1mm i ma więcej filtrów, ten CM praktycznie nie ma filtrów, cena Piluma poniżej 250 zł. W okolicach 350-400 zł są fabrycznie wyciszone Fractal R3, lub bez mat Fractal Arc. Powyżej 400 zł warto kupić Lancoola K62, K59 i K58 raczej teraz w PL nie kupisz.

mietek_1990 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ach te cudowne opisy producenta i chwyty marketingowe 8)

Ta obudowa obecnie nie jest czymś niezwykłym. Była dobrym wyborem rok temu ale teraz masz np. obudowę Fractal Design Arc Midi Tower, która pod każdym względem jest od niej lepsza (więcej miejsca, grubsza blacha, lepsza wentylacja, łatwiej zmieścić chłodzenie wodne). Tak wiec proszę Cię, nie daj się nabierać na te opisy Cooler Master :slight_smile:

Zerknąłem na Fractale, ale jak dla mnie są brzydkie i właśnie niewarte swojej ceny. Ale o gustach się nie dyskutuje. Poza tym nie znam firmy, a to ma duże znaczenie dla mnie. Lepiej zapłacić więcej za to, że mam sprzęt od znanego producenta, u którego nie będzie problemu z gwarancją.

Jeszcze podoba mi się Silencio. Plus taki, że jest nieco mniejsza i wygłuszona: http://www.cooler-master.pl/p181,obudow … zarna.html

Czy mi się wydaje, czy Ty po prostu nie przyjmujesz żadnych rozsądnych argumentów a rzetelne recenzje nic dla Ciebie nie znaczą? :-o Silencio jest właśnie o klasę gorsza od Define R3 co zresztą udowodniono nie tylko w Polsce ale i za granicą. A co do serwisu Cooler Master, to żebyś się przypadkiem nie zdziwił…No ale to Twój wybór i Twoja kasa…