Obudowa do 250 zł

Witam, staję przed wyborem obudowy do maks 250 zł (wolał bym już razem z KW). Zdaję sobie sprawę, że temat już na pewno był, lecz jest ich dużo, aby wybrać jedną.

Aktualna obudowa NZXT Apollo, niestety się popsuła, a dokładniej przedni panel (włącznik, reset, porty) i robią zwarcie resetując komputer. Jestem już znudzony włączaniem komputera za pomocą śrubokręta.

Co do samej obudowy, okno jest fajne, jeśli się kable fajnie poupycha, nie wiem tylko czy starczy mi ich na długość. Choć plexi na bocznej ściance nie jest jakoś mocno wymagane, ale bardziej mi się to podoba.

W obudowie zagości już trochę wysłużony zestaw :

  • Core 2 Duo E8400

  • Scythe Mugen

  • Gigabyte P45 UD3LR

  • 2x 2GB OCZ REAPER

  • Dysk Seagate 500GB 32/32MB

  • EVGA 9800GTX

  • Corsair 620W (modular) CMPSU-620HXEU

Przejdźmy do samych typów, a trochę ich jest :

  • BitFenix Shinobi (niestety cena nie zezwala na okno )

  • SilentiumPC Gladius 800

  • Aerocool PGS RS-9

  • Zalman Z9 Plus

Ciężki wybór, patrzałem porównanie Shinobi do Gladiusa, i z mojego punktu widzenia lepszy z tych 2-ch byłby Gladius. Natomiast najbardziej pod względem wyglądu podoba mi się PGS RS-9 i Zalman Z9 Plus, z naciskiem na Z9. Jednak Gladius ma zaletę - wyjmowany koszyk pod VGA, w przyszłości może się przydać, lecz ja jeszcze nie miałem w rękach grafy dłuższej niż 30 cm, a dodam że mój 9800GTX trochę ma. :stuck_out_tongue:

Ciekawe jak z dłuższą eksploatacją będzie się zachowywał panel w PGS RS-9, żeby nie było jak z moim Apollo, że nie będę mógł włączać normalnie kompa. :lol:

W Zalmanie chyba jeszcze śrubowy montaż napędów?

Nie wiem tylko jak patrzeć na te maksymalne długości grafiki…

Prosił bym o jakieś za i przeciw.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Jeśli dałoby radę trochę dołożyć, polecam SilentiumPC Regnum. Można ją wyciągnąć za 320 zł.

http://allegro.pl/obudowa-silentiumpc-r … 76079.html

A co powiesz na Cooler Master Elite 430 http://www.ceneo.pl/Komputery;0112-0;szukaj-cooler+master+elite+430.htm? Moim zdaniem bardzo przyjemna obudowa, dość tania, mam od roku i mogę polecić.

Baczek90 , Regnum złym wyborem nie jest ale osobiście nie wybrałbym tej obudowy po pierwsze montaż dysków IMO jest trochę przekombinowany (wolę taką zasuwkę jak w CM), po drugie czarne wnętrze jest… dosłownie czarne, ani jednego akcentu kolorowego, jedynie logo SPC na wentylatorach. A czy to taka świetna obudowa jest nie wiem.

Szymek1987 , w cenie do 150zł najlepsza (bije Brutusa), ale nie gdy jest do wydania 250zł. Ułożenie w niej kabli jest prawie zerowe.

NtaV , z podanych zastanawiałbym się nad Aerocoolem oraz Gladiatusem. Najlepiej gdybyś sam sobie pomacał w sklepie obydwie i wybrał tą, którą Ci się spodobałą.

ELITE 430 była moim faworytem gdy miałem tylko 180 zł na wydanie, co do wyższej kwoty niestety taką nie dysponuję, aktualnie muszę też zrobić mały remont auta… :expressionless:

Shinobi odpada jednak ze względu na wygląd, po prostu mi się nie podoba.

Nie ukrywam, że Gladius nie ma szczególnie pięknego front panelu, RS-9 w sumie też nie, większość obudów ma włącznik na górze panelu bądź na górnej części obudowy, jedynie gladius na środku. Przeszkadza mi w gladiusie trochę ta otwierana zaślepka od napędu, gdyby dało się ją wyrzucić i dać sam napęd na równo to było by dobrze, ale nie wiem czy jest taka możliwość. Przerabiałem coś takiego w obudowie z Vobis, po dość szybkim czasie napędy się męczyły, potem wysuwałem tackę za pomocą sznurka…

Kurde, nie mam możliwości zobaczenia żadnej w realu, bo tak to temat by nie powstał. :stuck_out_tongue:

Jak wyżej pisałem, Gladius ma tą zaletę, wyjmowanego koszyka na VGA, jednak nie ma nawet prowizorycznego regulatora tak jak jest w Z9 Plus czy RS-9.

Mocowanie dysków najbardziej podoba mi się w Z9 Plus (choć to nie jest mocny +, mocowanie zawsze można dać akcesoryjne), na wentylację nie będę narzekał w raczej w żadnej.

W standardzie Z9 Plus ma 4 wentylatorów na starcie (ale wiem, że nie koniecznie im więcej wentylatorów tym lepiej), za to inne tylko po 2. Jednak nie ma co się napalać, może trochę innych danych :

Waga / Grafa do / wymiarami największa (największa 1) :

Z9 Plus - 7,2KG / 290mm / 1

Gladius 800 - 6,5KG / 390mm / 3

PGS RS-9 - Nie znalazłem niestety / 295mm / 2

Jednak większe wymiary Zalmana, to głównie sam plastyk… Za plastyk nie płacimy, bo kiedyś na złomie tyle nie wezmę. :lol: Nie no żart.

Pole wyboru się zmniejszyło, zostało :

  • SilentiumPC Gladius 800

  • Aerocool PGS RS-9

Może ktoś pomoże? Mam zamiar jutro mieć już zamówioną obudowę. :lol: Muszę graty przełożyć i porządnego formata strzelić, update Biosu już zrobiłem, ale będę musiał go trochę poprzestawiać. :stuck_out_tongue:

A Fractal Design Core 3000? :slight_smile:

:lol:

Na prawdę piękna, lubię połączenie czerni z bielą, chyba czytasz mi w myślach, tylko dlaczego nie ma ona plexi, tak już bym ją zamówił. :stuck_out_tongue:

Trochę budżet narusza, ale za to cały front panel w filtrze przeciwkurzowym, reszta tego nie ma (jest tylko siatex), brakuje filtra na dole obudowy, ale to nie obudowa za 400zł +. Sam filtr idzie zrobić samemu za góra ~ 8 zł. :smiley:

Więc jest :

  • fractal design core 3000

  • aerocool pgs rs-9

  • silentiumpc gladius 800


Temat można zamknąć, nabyłem Fractal Design Core 3000.

Przełożyłem dzisiaj graty do nowej obudowy, jak na pierwszy raz chyba nie jest tak źle (nigdy wcześniej tego nie robiłem, nie oglądałem żadnych filmów na YT czy jakieś poradniki.

Jednak zdarzył się wypadek, spłonęła wiązka idąca od molexa do kontrolera obrotów Fractal, sam kontroler nie ucierpiał lecz spaliła się cała wiązka, sądzę że również mógł ucierpieć na tym cały sprzęt. Winowajcą okazał się kontroler, ktoś nieudolnie zlutował nóżki od gniazda od zasilania kontrolera - jest złączony + z - i robi zwarcie.

Wyszło to mniej więcej tak, w rzeczywistości jakoś to lepiej wygląda jak na zdjęciu.

p1020579j.th.jpg p1020580u.th.jpg p1020583sy.th.jpg p1020584p.th.jpg

A tutaj pożar :

p1020594r.th.jpg p1020593f.th.jpg p1020600z.th.jpg

Przepraszam za zdjęcia :frowning: