Obudowa do nowego kompa

Siema mam maly problem niewiem jaka obudowa i jakie chlodzenie bylo by dobre do nowego kompa.

Jeśli miałbym teraz kupować sobie obudowę do komputera, brałbym wyłącznie Antec P182 Performance One

Jaka kwota na przeznaczenie obudowy i chłodzenia?

cos okolo 200 zl myslalem nad CoolerMaster Elite

CoolerMaster Elite 331/332/333,a jeśli byś mógł dołożyć 19zł to CoolerMaster Centurion 590 black RC-590. :wink:

a jakies chlodzenie dodatkowe czy jest nie potrzebne ??

jeżeli do 200zł to proponuję Thermaltake Mambo VC2000BNS

lepiej wydaj trochę więcej i Chieftec BA-01B-B-B - 500W

Gwarancja: 1 rok

producent Chieftec

typ obudowy Big Tower

standard ATX

ilość kieszeni 5.25 6 szt.

ilość kieszeni 3.5 zewn. 2 szt.

ilość kieszeni 3.5 wewn. 8 szt.

moc zasilacza 500 W

elementy kontrolne na przednim panelu Power LED i HDD LED

Power

złącza na przednim panelu FireWire (IEEE-1394)

2x USB

audio

dostępne opcje 5 wentylatorów 92mm

2 wentylatory 120mm

producent zasilacza Chieftec

standard zasilacza ATX 2.0

obsługa bez śrubokręta nie

szerokość 205 mm

wysokość 670 mm

głębokość 540 mm

kolor czarny

waga 19 kg (z zasilaczem)

ja chce bez zasilacza zasilacz to juz wiem jaki kupie

A jaki kupisz?

Corsair CMPSU-750TXEU

CM Elite będzie spoko. Wersja 331 (nie wiem jak reszta) ma już wentyl wyciągający z tyłu, więc do chłodzenia wnętrza kompa ewentualnie można dokupić jakiegoś Acutake 120 na przód obudowy, by pakował chłodne powietrze prosto na dysk.

Co do chłodzenia reszty podzespołów, to wypadałoby znać co jest, ale rozumiem, że komputer właśnie składasz, więc najlepiej podaj budżet i własne propzycje, to coś się pomorze i dopasuje.

ale budzet czego kompa czy obudowy (ok. 200zl)

a chce kupic jeszcz :

procek: 8500

plyta: GA-X48-DQ6

karta: radek 4870

dysk: samsung F1 320gb

zasilacz: Corsair CMPSU-750TXEU

chlodzenie na procek: Pentagram Freezone NXC-100 Cu

ram: DDR2 2x2048MB PC-1066 OCZ Platinum EPP CL5

no cos takiego

Rozumiem, że będzie podkręcanie, więc nie wiem czy jest sens brać e8500, gdy na e8200 możemy mieć prawie te same takty, a oszczędność jest (EDIT jeżeli różnica ceny jest niewielka, a chyba jest, to faktycznie lepiej wybrać e8500, zawsze to o 1,5 większy mnożnik). Co do płyty to nie mam rozeznania w tym chipsecie (wiem że dobry do CF). Grafa (oczywiście najtańszy model), dysk i zasilacz super. Chłodzenie zdecydowanie nie, bierz karakorum. Pamięci chyba też wporzo, ale zawsze można jakieś inne np. Mushkin Redline.

Rozumiem, że nagrywarki DVD nie potrzeba. A do zestawu jak zostanie jeszcze trochę kasy, to dorzuciłbym accelero s1 rev2 z jakimś Acutake 120 na graficzną.

Jaki sklep?

nagrywarke monitor tez kupuje tylko juz nie pisalem

a co do chlodzenia to czemu nie te patrzylem na parametry to karakorum jest glosniejsze i ma mniejszy zakres obrotow

a procek kosztuje okolo 520 zl wiec chyba lepiej niz 8200

ps.a obudowa CoolerMaster Elite 331 RC-331-KKN1-GP wystarczy do tego no i moze dozuce jakis wiatrak na przod

ps.(2) :smiley: a bede kupowal w znaku w poznaniu

No to może napisz jaką nagrywarkę i monitor kupujesz, bo może nie są to też idealne produkty. Co do nagrywarki to nie będę oryginalny, Pioneer 215. Co do monitora nie wiadomo jakie wymagania więc…

Patrzyłeś w specyfikacjach ile dB jest? To nie jest wyznacznik…

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838

Chłodzenie procesora powietrzem bez hp to obecnie porażka. A jak wiatrak będzie głośny w karakorum bądź HP100 AlCu Lite, to wymieniasz za kilkanaście złotych na Acutake i masz ciszę.

To czy się opłaca, to zależy tylko od tego za ile możesz dostać e8200. Jeżeli różnica w granicach 50zł, to osobiście brałbym e8500.

A co do sklepu, to spojrzyj na ceny w apollo, prawdopodobnie wyjdzie taniej.

nagrywarke biore Pioneer DVD+/-RW DVR-215D SATA bulk

monitor 22´´ Samsung SM-2232BW ale jeszcze nie jestem pewien

a w apollo moze i taniej ale tu mam serwis i wszystko na miejscu

a e8500 jest 50 zl drozsze i kosztuje okolo 520 z

no a chlodzenie zmienie na te co proponujesz

a czy ten wentyl moze byc do obudowy na przod ??

http://znak.pl/index.php?cid=1555&scid= … rc+AF12PWM

Nagrywarka jak pisałem spoko, monitor też nie jest zły.

No to zobacz o ile taniej i czy opłaca Ci się tyle przepłacać za to, że możesz zanieść do serwisu na miejscu, a nie wysłać na gwarancji door-to-door.

a co z chlodzeniem obudowy czy ten wentyl co pisalem to pasuje na przod czy nie ??

Nie zauważyłem…

Ten wentylator nie pasuje, bo ma inaczej ustawione łopatki.

Osobiście wybrałbym Fander’a http://znak.pl/index.php?cid=1555&scid= … 120B+120mm ale to 20zł drożej, albo szukał w innym sklepie Acutake 120, albo w ogóle nie wstawiałbym wentylatora.

Chyba, że ktoś ma sprawdzone opinie na temat pozostałych wentylatorów w ofercie znaku…

Jaka różnica w apollo/znak?