Obudowa do PC - ok. 200zł

Poszukuję pomocy w wyborze dobrej obudowy do PC - w okolicach 200zł.

Moja obecna to już trochę antyk Modecom Step 207.

Chciałbym aby zasilacz był montowany u dołu (posiadam Corsair CMPSU-450VXEU 450W).

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-ES3G, Procesor: DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz.

Moje typy:

1) Corsair Carbide Series 200R

2) SilentiumPC Brutus 430 Pure Blac

co uważacie za lepszy wybór / a może coś innego?

Pozdrawiam,

http://www.komputronik.pl/product/17406 … lacza.html

Popatrz na funkcjonalność obudów, która ci bardzie przypada do gustu.

Dorzucę jeszcze Zalman Z9, SilentiumPC Gladius M40

Te obudowy z przodu maja tylko USB 3.0 (nie będziesz mógł korzystać z przednich portów USB, bo nie będziesz miał gdzie podłączyć).

kp1971 , patrzyłem na tą obudowę ale jej designe tzn. to, że złącza usb są u góry (na górnej obudowie nie pasuje mi zbytnio) :wink:

falcon89 , a czy do gniazdka USB 3.0 nie będę mógł podłączyć pendrive np. 2.0?

Kwestia przyzwyczajenia do górnych USB, chyba że obudowa ma stać w biurku. Pendriva 2.0 możesz podłączyć do USB 3.0 z tym że twoja płyta główna nie ma takowego a kabel pinowy nie pasuje.

W tym przedziale cenowym to najlepszy wybór (cena, jakość, funkcjonalność). Plusem jest też stacja dokująca np. ktoś przychodzi do Ciebie z dyskiem, podłączasz go bez rozbierania obudowy.

Można podłączyć pendrive z USB 2.0 do gniazda 3.0 (USB jest wstecznie kompatybilne), tylko że twoja płyta nie ma złącza 20pin (zdjęcie), więc nie podłączysz przednich portów usb w tych obudowach

a czy może nie ma jakiś kontrolerów USB 3.0 które mógłbym podłączyć do PCI-E i żeby miały wewnętrzne gniazda do których mógłbym podczepić kabelki od przedniego panelu?