Obudowa na dysk 2,5" - jakie polecacie?

Witam!

Planuję kupić zewnętrzną obudowę na dysk z laptopa 2,5" i chciałbym się zapytać jakie z nich polecacie :?:

Na razie na oku mam - wspiera ona podobno Windows 7.

Macie może lepsze propozycje :?:

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Mam taką, też jest aluminiowa więc dobrze odprowadza ciepło. Działa bez problemu na Windows 7, odtwarzaczu DVD, a nawet na Toshibie TG01 :wink:

Jeśli miałbym kupować jeszcze raz to poszukałbym czegoś z chowanym kabelkiem USB.

Ja kupiłem najtańszą, coś takiego: http://allegro.pl/aluminowa-obudowa-dys … 41197.html

Jestem zadowolony. Jedyna wada, to ostre krawędzie tam gdzie się wkłada dysk, trzeba delikatnie, żeby nie uszkodzić elektroniki na spodzie dysku. I raczej nie nadaje się do częstego wkładania i wyciągania dysku.

Ale poza tym wszystko ok, transfery ponad 30 MB/s, czyli tyle, na ile pozwala USB 2.0. Z dyskiem 500GB nie ma problemu.

No a rzeczywiście nie podłączył bym tego @UP zgodnego z Vistą do Windows 7 :?: Czy to tylko chwyt marketingowy :?: Bo chyba to jednak chwyt - jak niektóre kabelki USB mogą nie być zgodne z Win 7 :?:

Nie ma takiej możliwości, tryb Mass Storage działa wszędzie gdzie jest obsługiwany. Tak jak w przypadku mojej obudowy, która jest niby zgodna tylko z XP a działa też na TG01.

Dokładnie. Ja już testowałem na XP, 7, dwóch odtwarzaczach DVD Pioneer, nawet z ramką cyfrową działa (mam specjalnie partycje FAT32 dla stacjonarnych odtwarzaczy). :smiley:

Zawsze wystarcza jedna wtyczka, choć mam dysk z małym zapotrzebowaniem na prąd (SAMSUNG HM500JI).

Druga wtyczka jest teoretycznie potrzebna dla portów USB 1.1. Po załadowaniu sterownika urządzenie nie może pobierać więcej niż 100 mA, a dla drugiej wtyczki nie są ładowane sterowniki więc pobiera tyle prądu ile potrzebuje.

Przy USB 2.0 tego problemu już nie ma.

Podłączałem dysk również do komputera z 2001 roku, który posiadał USB 1.1 i też rozpędził talerze bez problemu na jednej wtyczce. Wszystko działało, oczywiście znacznie wolniej.