Obudowa...Pytanie

czy da się zdjać ten KOŁNIERZ , WYCIĄGAJĄCY CIEPŁE POWIETRZE BEZPOŚREDNIO Z PROCESORA?? dokładnie chodzi mi o to

http://www.kitnet.pl/pub/photo/fever/2.jpg

bo mam chłodzenie na procka freeze 64 pro i nie zabardzo bedzie mi to odpowiadało… da się to ściągnąć??

Jeśli jest na śrubki to śrubokręt w rękę…

a jeżeli nie ma na śrubki ?? :frowning:

To na jakieś kołki albo nity. Też da się odczepić, ale trzeba będzie użyć nieco brutalnej siły:). Tylko wtedy możesz mieć problemy z gwarancją(jeśli ją masz).

ja bym użył trochę więcej siły i odłamał.

proste rozwiązania są najlepsze :slight_smile:

zawsze pozostaje siła rąk :mrgreen: :smiley:

Na 100% jest możliwość demontażu. Dokładnie, to ten kołnierz doprowadza powietrze z zewnątrz, a nie wyciąga :wink:

no to lajtowo… przeszkadzający kolnierzyk się wyciągni a do tyłu zamontuje się wentylatorek…

i tu mam jeszcze jedno pytanie… lepiej włożyć

80x80 mm

92x92 mm

czy

120x120 mm ??

120x120 jeśli się zmieści. Większy wentylator->mniejsze obroty->sichszy.

ale czy też będzie wydajny??

Tak. Patrz na parametr: przepływ powietrza- im większy tym lepiej.

W miejsce kołnierza zamontuj wentylek 120mm i z tyłu wentyl 120mm wtedy AC64 będzie wietrzony od góry z i boku /przez swój wiatrak i dodatkowy w miejsce kołnierza/ a ciepłe powietrze będzie wyciągane z obudowy

taki mini tajfun w obudowie ;]

CyraX_X - przy tylu wentylatorach na pewno będzie dobre chłodzenie, ale o ciszy będzie można raczej zapomnieć :wink:

Mam 120mm z regulacją w obudowie z przodu i go nie słychać w ogóle.

A 80mm z tyłu bez regulacji jest najgłośniejszy i już się kwalifikuje do wymiany na porządny.

Rozwiercę obudowę z tyłu :stuck_out_tongue: i zamontuję 120mm bo mogę tylko 80mm a takie turbinki mi nie odpowiadają ;]