Obudowa SilentiumPC Brutus 430- podłączenie usb 2.0 z przodu


(M Grodi90) #1

Ostatnio kupiłem zestaw z taką obudową http://www.morele.net/obudowa-silentium ... 30-445568/. Troche po fakcie w komentarzach zobaczyłem, że ludzie piszą, że do portów usb 3.0 z przodu nie można podłączyć urządzeń na usb 2.0. Byłem przekonany, ze jedną z głównych zalet usb 3.0 poza szybkością była właśnie kompatybilność wsteczna.

Czy rzeczywiście nie podłączę do tych portów np. pendriva z usb 2.0 (a takiego mam)? To nie byłoby dobre posunięcie ze strony producentów obudowy i płyty gdyby taką możliwość zablokowali, zwłaszcza , że mnóstwo ludzi używa pendrivów usb 2.0.


(pstrowsky) #2

Nowy port USB jest w pełni kompatybilny wstecz. Chodzi tam chyba o coś innego, o podłączanie tego wejścia do płyty głównej z USB 2.0.

Lekturka: http://www.pcworld.pl/news/356712/USB.3 … dnika.html

http://www.chip.pl/artykuly/technika/20 … tart:int=1

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2413090.html


(M Grodi90) #3

W komentarzach na morele dotyczących tej obudowy znalazłem takie:

Czyli jeśli płyta, którą zamówiłem: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi- … tx-459601/ ma w opisie złącz wewnetrznych 2x usb 2.0 i 1x usb 3.0 to przy podłączeniu do usb 3.0 nie zobaczy mi urządzeń z usb 2.0?


(falcon89) #4

Żeby poprawnie działało USB 3.0 trzeba zainstalować sterownik ze strony producenta płyty (chociaż sam doświadczyłem tego że jeden mój pendrive nie działał po podłączeniu do portu USB 3.0, natomiast drugi bez problemu).

USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne.


(M Grodi90) #5

ale jest teoretycznie możliwość, że jeśli porty USB 3.0 w obudowie są podłączone do usb 3.0 na płycie (bo tak się to podłącza, tak?) to może nie czytać urządzeń USB 2.0 mimo tego, że powinno byc kompatybilne wstecz?


(falcon89) #6

(pstrowsky) #7

Kupiłeś, to sam sprawdzisz, inne wejścia będą z tyłu myślę, że jeśli w przednim panelu coś nie zadziała to na pewno nie utracisz możliwości korzystania z żadnego urządzenia.


(kamper) #8

Też mam problem z USB 3.0 z przodu w tej samej obudowie i z tą samą płytą (MSI B75A-G43).

Jeszcze nie mam żadnego urządzenia działającego na USB 3.0 (dopiero w drodze), ale podpinając pendrajwa USB 2.0 do prawego wejścia z przodu obudowy mam błąd (nieznane urządzenie). Żeby było śmiesznie, to w lewym gniazdku działa.

Tylne USB 3.0 działają z urządzeniami 2.0.

Idzie to jakoś rozwiązać?

Które konkretnie sterowniki muszę pobrać ze strony producenta? Mógłbym prosić o wskazówkę, ponieważ jest tego sporo i nie wiem do końca.

http://pl.msi.com/product/mb/B75A-G43.h … =Win8%2064


(Przemek191191) #9

Konkretnie te http://pl.msi.com/service/download/driver-19243.html


(M Grodi90) #10

Ja instalowałem sterowniki z płyty, ale działa mi tylko USB 3.0. Spróbuj zainstalować Intel USB 3.0 Driver http://pl.msi.com/product/mb/B75A-G43.h … =Win7%2064

Mam to zainstalowane ale pendrive USB 2.0 i tak nie widzi.

U siebie szczerze mówiąc nie używam tych portów z przodu, tylko mam kable USB 2.0 i 3.0 podpietę z tyłu i wyciągnięte na biurko i jest wygoda :smiley: (ale przepłaciłem 30zł za obudowe)

Gdyby Ci się udało rozwiązać sprawę z tymi portami to daj znać.


(kamper) #11

Przemo191

Niestety zainstalowanie wskazanego sterownika nie pomogło.

Nadal po podłączeniu pendrajwa w Menadżerze urządzeń pojawia się wpis “Rodzajowy koncentrator USB” z wykrzyknikiem i błędem: Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10). The USB hub failed to reset.

michaello

Mam Windowsa 8 (sterownik jest dla Win7). Znalazłem co prawda gdzieś w Internecie opis jak przerobić ten sterownik by zainstalował się na Win8, ale nie chciałem nic takiego robić zanim zapytam.

Jeśli uda mi się problem rozwiązać, na pewno napiszę tutaj co i jak. Ale czarno to widzę póki co.

ps. ja specjalnie dopłacałem do obudowy, by mieć USB 3.0 z przodu, tak na przyszłość trochę. I korzystam z przednich wejść regularnie. No ale teraz akurat ten port blizej mnie (kasta stoi po lewej) mi nie działa :smiley:


(M Grodi90) #12

Z tego co czytałem w sieci po kupieniu tej obudowy wynika, że można kable z przednich portów wpiąć w USB 2.0 na płycie i powinno działać. Ale to taki półśrodek, bo nie będziesz miał prędkości USB 3.0. Też chciałem korzystać z dobrodziejstw USB 3.0 ale okazało się m.in., że mam krótki kabel do dysku zewn. WD i musiałbym kłaść go na podłodze żeby podłączyć :slight_smile:


(falcon89) #13

Spotkałem się z inna obudową z USB 3.0 gdzie mój pen nie działał (nie jest to mankament tylko Brutusa).


(kamper) #14

Mam mały update w temacie.

Dostałem z supportu Silentium PC nowy przedni panel USB2.0/3.0/Audio (płytka PCB z wejściami + okablowanie) i okazał się gorszy niż ten, który był już w odubowie przy zakupie. W starym nie działało mi tylko jedno gniazdo USB3.0 z urządzeniami USB2.0, w tym nowym nie działają oba.

W związku z tym, że celowo dopłacałem do obudowy z USB3.0 (zamiast modelu 410) na przodzie mając na uwadze kompatybilnośc tych gniazd z urządzaniami 2.0, i wiem, że te przednie gniazda mogą działać jednocześnie z urządzeniami USB2.0 i USB3.0 temat będę drążył dalej.

Ale pewnie odpowiedź dostanę dopero po długim weekendzie.

Niemniej dam znać co support mi napisze na ponowne zgłoszenie. Ja nie mam pojęcia co jest grane.

W tym miejscu równocześnie pochwalę też pomoc techniczną Silentium PC za rzeczowe wskazówki co i jak sprawdzać oraz informacje związane z poruszanym zagadnieniem.

michaello :

Zgadza sie, po podpięciu pod USB2.0 zaczynają działać urządzenia (magazyny pamięci, że tak je nazwę, bo na nich testowałem) w standardzie USB2.0, które nie wspópracowały z gniazdem podpiętym pod USB3.0. Dziwne, ale prawdziwe.


Dodane 6 maj 2013:

Kolejny edit pewnie za min. miesiąc, gdyż obecnie czekają na dostawę i nie mają już części zamiennych do Brutusa 430.


Dodane 28 sierpień 2013:

Miesiąc temu urwał mi się kontakt (nie odpisali na moje 2 e-maile), po czym ponowne zgłoszenie w piątek 23 sierpnia zaowocaowało odpowiedzią w poniedziałek i ponowną wysyłką nowego elementu, który tym razem działa bez zarzutu.

Tak więc moja reklamacja rozpatrzona pozytywnie i po perypetiach wreszcie gniazda USB z przodu działają mi z urządzeniami w standardzie USB2 i z USB3 jednocześnie. Ale trwało to zdecydowanie za długo.

Niemniej support mimo wszystko oceniam bardzo wysoko (poza tą przerwą miesięczną, gdzie miałem wrażenie, że biorą mnie na przeczekanie).