Obudowa z zasilaczem- co polecacie?


(system) #1

JA bym tobie polecił tę http://www.proline.pl/?p=ANT+300 a zasilacz masz 400wat,ale jaki bo to że 4lata to nie znaczy ze jest zły :slight_smile:


(system) #2

NAPISZ cos więcej co ten zasilacz obsluguje,a ta obudowa co podałem pasowałaby ci?


(Johny) #3

Zasilacz Antec,Cheftec,CollerMaster,OCZ,lepiej wziąc coś z tych markowych niż spalić komputer

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(system) #4

FAJNA nawet tylko zwracaj tez uwage na wymiary,mam jeszcze coś takiego

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... lacza.html

-- Dodane 27.02.2011 (N) 14:08 --

TROCHE obudów masz tutaj http://www.agito.pl/obudowy-i-zasilacze/obudowy/91.html

-- Dodane 27.02.2011 (N) 14:15 --

TUTAJ z zasilaczami http://www.angela.pl/k395,obudowy-z-zasilaczem.html

-- Dodane 27.02.2011 (N) 14:37 --

OBUDOWY Z ZASILACZAMI

http://www.camino.pl/obudowa-i-box-wing ... 35780.html

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=4697

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=54692

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=74524

http://www.komputery-sklep.com.pl/produ ... 12456.html

http://www.saturion.pl/index.php/produc ... Feel_.html

http://www.saturion.pl/index.php/produc ... W_PFC.html

http://www.saturion.pl/index.php/produc ... ia_E_.html

http://www.otido.pl/kme2762-midi-tower- ... 38927.html


(Adalbert) #5

Dlaczego musisz mieć obudowę koniecznie z zasilaczem? Nie możesz wziąć oddzielnie obudowy jaka Ci się podoba i porządnego zasilacza, a nie wciśniętego badziewia do fajnie wyglądającej obudowy?

Bo przykładowa obudowa Tracera z zasilaczem (która znalazła się w linkach powyżej) to bardzo zły pomysł...


(system) #6

TĘ co wybrałeś no nie jest zła,ale jak bym miał dac190 za tę,to wole tą http://www.proline.pl/?p=ANT+300 nie stać cię dozbierać tę pare złociszy,a powiem ci tak kupisz fajną budę wsadzisz narazie to co masz bo sam piszesz ,że działa dobrze,a jak kiedyś będziesz chciał coś wymieniać to bude już bedziesz miał fajną-decyzja należy do Ciebie :slight_smile:


(Adalbert) #7

CM 33x to dobre obudowy, więc jeżeli nie chcesz się wykosztowywać, a jednak kupić coś sensownego, to jest to dobry wybór. Natomiast jak możesz trochę dorzucić, to możesz zastanowić się jeszcze nad np. Cooler Master Centurion, SilentiumPC Gladius, Antec Gamer Two Hundred - z nimi zmieścisz się w 250zł, no ale bez zasilacza, który prawdopodobnie trzeba jak najszybciej wymienić (Ninja to żadna marka wśród zasilaczy). Jednym z tańszych i dobrych jest Corsair 430W.

Na Twoim miejscu kupiłbym najpierw porządny i pewny zasilacz, dopiero później zajął się stylistyką...


(Johny) #8

Syfiasty zasilacz może spalić cały komputer,jeśli kupisz obudowę Tracera z zasilaczem,to zasilacz w najlepszym razie za rok padnie,w najgorszym spali części,dlatego tak ważny jest dobór markowego zasilacza,dobre z najtańszych to Delta albo Fortron,już nawet po tych obudowach widzę,że razem z zasilaczem nie ma sensu.

Zasilacz Take Me to syf,iBox też syf,atrapa,najprawdopodobniej taki syf dostaniesz razem z obudową Tracer i iBox,zasilacz Feel 1 i Feel 2 też do niczego


(T Luk) #9

Ja bym tam był za tandemem SilentiumPC Pilum 400 + Fractal Design Integra 400 :slight_smile: Obudowa jest solidna (blacha 0,7-1,0 mm), praktyczna (zaawansowana aranżacja okablowania, bardzo dużo miejsca na kable pod tacką), przestronna (wejdą tam wszystkie karty graficzne i najwyższe coolery CPU), z dużymi możliwościami wentylacyjnymi (aczkolwiek w standardzie jest tylko jeden wentylator więc chociaż jeden trzeba jeszcze dokupić) i jak na swoje możliwości dość tania :slight_smile:


(Adalbert) #10

Podzespoły lepiej sobie radzą z trochę podwyższoną temperaturą (spowodowaną mało przewiewną obudową, którą warto raz na jakiś czas odkurzyć), niż ze słabymi (czasami palącymi) zasilaczami.

No to teraz pochwal się jaki dokładnie sprzęt ma zasilić zasilacz no i czy planowana w niedalekiej przyszłości modernizacja (i ew na co), to się coś stosownego dobierze.


(Adalbert) #11

To żaden argument...

Poza tym, nie zawsze zdarzają się przepięcia w sieci, a i nigdy nie wiadomo kiedy zasilacz zakończy współpracę (może akurat będzie to po 4 latach pracy?). Więc jeżeli kierujesz się przewiewnością w budzie z troski o podzespoły, to lepiej skieruj się na stabilne napięcia i pewne zabezpieczenia zasilacza, również w trosce o podzespoły.


(T Luk) #12

No ja już zlożyłem propozycję: SilentiumPC Pilum 400 :slight_smile: Ewentualnie możesz się zastanowić nad Gladiusem 800 w promocyjnej cenie :slight_smile:


(Wolfgar) #13

t.luk poleca dobry sprzęt. Te z pierwszej strony wątku to były dobre obudowy ale kiedyś :wink: Teraz inwestuje się w obudowy z zasilaczem montowanym na dole. Lepsze chłodzenie i często też "tunele" do poprowadzenia kabli tak żeby nie blokowały przepływu powietrza. Do tego SilentiumPC to polska firma :wink:


(Pedalek11) #14

Ja ci polecam obudowę Aerocool VS-9.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=31340

Mam ją aktualnie w użyciu, jest po prostu świetna :smiley:

Moim zdaniem w tej cenie najlepsza :))