Obudowa zewnętrzna USB dysku SATA2

Witam.

Bardzo serdecznie proszę o pomoc w doborze obudowy zewnętrznej dysku.

Posiadam już Samsung’a 500GB SATA2 HD502HI 5400 16MB EcoGreen

Czy wybór obudowy ma jakiś wpływ na pracę teo dysku?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi…

Witaj,

Niestety, ale tak… W przypadku podłączenia dysku przez kontroler USB nastąpi dość znaczny spadek możliwości transferowych urządzenia. Przy dyskach z kontrolerem S-ATA II maksymalna szybkość transferu to - przynajmniej wg standardu - 300 MB/s. Stosując kieszeń USB z maksymalnym transferem - czyli z wersją 2.0 - mamy maksymalnie 60 MB/s, czyli pięciokrotnie mniej… Oczywiście nikt Ci nie zagwarantuje, że kontroler USB tyle wyciągnie. W moim przypadku - z dyskiem S-ATA - i kontrolerem USB wyciągam na dysku transfer w granicach maksymalnie 30 - 35 MB/s - i więcej nie dałem rady…

Może wypadałoby pomyśleć nad kieszenią z kontrolerem FireWire - oczywiście jeśli w komputerze masz takowy… Na Allegro bardzo wiele można takich kieszeni znaleźć…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie mam FW…

A może ktoś poda jakiś link do jakiejś obudowy???

Interesuje mnie prosta i tania obudowa.

Hej,

Jeśli chodzi o obudowy z FireWire to na przykład coś TAKIEGO. Na USB 2.0 zdecydowanie większy wybór - ogólnie wszystkie obudowy 3,5" na S-ATA będą pasować - na Allegro znajdziesz je TUTAJ. No i kilka przykładów, które mnie bardziej przypadły do gustu… :slight_smile:

:arrow: Czarna ze stojakiem,

:arrow: Czarna bez stojaka,

:arrow: Obudowa Tracer z e-SATA - skoro nie masz FireWire, to może choć gniazdo eSATA znalazło się w kompie. Jeśli tak, to będzie to świetny wybór,

:arrow: Z podświetlaniem.

Ogólnie więc wybór ogromny - jedyna przestroga, by nie kupywać tych najtańszych aluminiowych, gdyż mają bardzo słabe zasilacze (czytaj mało trwałe) i po krótkim użytkowaniu umierają… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ta Spire SP166 GigaPod VIII jest bardzo dobra.