Obudowa

Witam !!

procesor Athlon 3500 venic

płyta główna GA-K8VT890

k.graficzna Sapphire X800 GTO 256MB PCI-E FireBlade

dysk Seagate ST3160812AS 160GB sATA II

nagrywarka NEC ND-4550A 16x DVD-RAM OEM Silver

i mam problem z dobraniem obudowy

Czy kupić osobno zasilacz i obudowe czy razem…

Chciałbym kupić tą oto obudowe http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86257496 ponieważ ma wbudowany zasilacz 450 wat i 4 wentylatory ale nie jestem pewien.

zasilacz pewno jakis No-Name, bo markowa zasilka to koszt calego tego zestawu :smiley:

Jak juz chcesz pewniaka co do obudowy i zasilacza to np. Chieftec, Antec robią zarowno doskonale obudowy jak i niczego sobie zasilacze!

btw: Nie patrz na to ile obudowa ma w standardzie wentylatorów, bo to pikuś, zwykly wentyl 80x80 kosztuje rzedu 10zł.

wie ktoś może co to sa za zasilacze w tych obudowach Ultra Media ???

W takich obudowach z zasilaczami, są zasilacze ‘No name’ jak to napisał Mario. Czyli wsadzają pudełko dające prąd podzespołom, i reszta ich nie obchodzi. Ja na twoim miejscu kupił bym obudowe bez zasilacza, a zasilacz jakiejś pożądnej firmy typu Chieftec (sam mam i polecam!) Bo ten komputer to nie byle co, i taki zasilacz bez żadnych zabezpieczeń, nie utrzyma tego, komp bedzie nie stabilny, bedzie sie wieszał, aż w koncu padnie.

Wiem bo sam tak miałem…do póki nie kupiłem pożądnego zasilacza za 239zł dokładnie. A mój kuzyn ma takie problemy do teraz bo upiera sie że pożadny zasilacz nic mu nie da.

200zł to nie mała cena, ale warto dać tyle za pożadny zasilacz i mieć spokoj.

Pozdrawiam

Edit:

Zapomnialem jeszcze dodać, ze napis na zasilaczu no-name że ma 450W to ściema. Nawet tak mi powiedzieli w hurtowni. Taki zasilacz ma około połowy mniej mocy, ale różnie bywa. I to jest prawda! Bo u mnie też pisało 430W a nie utrzymał nawet Bartona 2500+ i musialem kupić nowy…

a co myślicie o zasilaczu Platin Power ??? http://allegro.pl/show_item.php?item=85185033

Kup coś normalnego a nie taki ■■■■ :slight_smile: Jak nie masz kasy to kup 3000 zamiast 3500 i lajtowo się podkręci do 3500. Najlepiej jakiegoś Chiefteca 420 albo więcej lub Tagana/TopPower/Antec ale to już spora kasa w okolicach 300-400zł do tego buda… Szkoda pchać do takiego sprzędu zasilacz no name…

550 W to on ma ale na papierze, jak nie masz kasy na ANTEC-a to zakup coś z CHIEFTEC .

Dużo info o zasilaczach i obudowach