Obudowa

Mam pewien problem. Otóż podczas grania wiesza mi się komp (jak juz z pewnością wszyscy dobrze wiecie) No i tak sobie nagle ni stąd ni z owąd postanowilem rozebrac i zrobic czyszczenie. Z czystej ciekawosci odpalilem kompa bez obudowy. I o dziwo gry nawet sie raz nie zawiesił !!

dodatkowy wiatraczek na obudowe moze?

Ja nei wiem. W wiadmościach wczoraj nie mówili :mrgreen:

Dokup jakiś wiatrak. Jeśli stoi w luce to czemu nie możesz go rozebrać??

Najlpiej jakis cichy wiatreczek z tyłu obudowy no i z przodu(jeśli oczywiscie masz na niego miejsce). Myśle, że to powinno rozwiązać problem

Damianinho 15 a może podkręcałeś jakieś podzespoły?? Pozatym… teraz zima, i okres grzewczy… może komp stoi gdzieś blisko grzejnika. Postaraj sie może obniżyć temperature w pokoju (to tak z darmowych metod. 8)

A jeśli masz troche kasy akurat to kup jakiś wiatrak np. ten

Rozebrac jakos nie chce, nie jestem do tego przekonany. W kompie mam wiatraczek z tylu tylko nie wiem jak zamontowac z przodu. Mam tez jeden jeszcze wiatraczek ale on jest u dolu kompa i nic nie daje :confused:

Złączono Posta : 02.03.2006 (Czw) 12:08

Aha - zaden pozespół nie jest podkręcany

Dokladnie wiem co sie moze dziac ;p

Mialem te same objawy jak mi spadl radiator (nie calkowicie wiec ciezko to bylo zauwazyc) w komputerze stacjonartyn.Moj laptop tez sie wieszal swojego czasu i zdjalem radiator, starlem stara paste termoizolacyjna i posmarowalem nowa.

Jestem przekonany ze poprostu ci sie procek przegrzewa - posmaruj nowa pasta i problem powinien zniknac.

Jezeli nie to jeszcze procek na karcie graficznej moze sie grzac - kiedys (dawno dawno temu) mialem grafike rivaTNT2 i miala za slaby wiatraczek no i przegrzewala sie :frowning:

pzdr

cudny

ja tez ja mialem… ale wiartaczka to ona nie miala :stuck_out_tongue: (ino sam radiator)

a co do topicu… skoro gothic sie zawiesza po 5 minutach… to wylacz go po 4 i sprawdz w jakims progsie(np. Everest) temperaturki - jesli zbyt wysokie - to moze byc wina chłodzenia

To miales jakis inny model bo ja mialem wiatraczek z radiatorem na rivie - jeszcze pamietam jak WD40 psikalem go bo sie zacinal.

Ja jestem pewny ze to jakis procesor sie przegrzewa i to na 90% jest procesor na plycie !!

pzdr

cudny