Obydwa kanały w jednej słuchawce

Witam,

Mam następujący problem: przy podłączaniu słuchawek do gniazda w głośnikach, słuchawki grają relatywnie cicho, w dodatku zarówno kanał lewy, jak i prawy przy stereo kierowane są do jednej (lewej) słuchawki, przy czym druga (prawa) milczy. Podłączając słuchawki bezpośrednio do komputera żadne z ww. nie występuje. Proszę o pomoc.

Z góry dzięki :wink:

z tego wniosek że uwalone jest wyjście w głośnikach, prawdopodobnie 3,5mm jack w głośnikach nie styka się poprawnie z jackiem słuchawek.

Hm, ale ciekawe jest to, że obydwa kanały są grane w jednej słuchawce, a druga jest całkowicie ignorowana.

jezeli jeden kanał całkowicie milczy, to na jakiej podstawie twierdzisz, ze obydwa grają

w drugim kanale ?

i co to za zestaw głośnikowy ?

Nie milczy jeden kanał, tylko obydwa grają w jednej słuchawce, a druga nie dostaje nic :wink: Można to sprawdzić ustawieniem balansu, albo wysyłać dźwięk na lewy/prawy kanał (np. za pomocą narzędzi wbudowanych w system).

Głośniki to Creative Inspire T3100 (2.1).Wejście na słuchawki jest w prawym satelicie. Z tego, co udało mi się znaleźć, problem głośności dotyczy nie tylko mnie. Ale o słuchawkach nic nie znalazłem (na poprzednich głośnikach działało prawidłowo).