OC AMD 2600xp+ Barton 1917 MHz

Witam, czy ktoś podkręcał ten konkretnie procek? … Ostatnio walczyłem i udało mi się z magistrali 166 wyjść na 178 i działał stabilnie ale więcej sie nie dał (podczas ładowania systemu bluescreen lub w ogóle nie wstawał) … Nie zmieniałem napięć, mnożnik został bez zmian - 11,5 … Czy to jest jego max :?: … czy muszę poprostu podnieśc napięcie, jesli tak to do ilu :?:

Płyta główna Epox EP-8KRAI mniej więcej taka http://sklep.benchmark.pl/pelny_8966.html?print=1 … Ma wiele możliwości przestawiania wszystkiego w każdą stronę ale nie wiem na ile i w którą stronę mogę sobie pozwolić :expressionless:

Ja na swoim Bartku 2500+ działam od 4-ech lat na 2.2GHz (11x200) z napięciem 1.7V podniesionym o 0.5V.

Prawdopodobną przyczyną niebieskości może być za niskie nap. na CPU.

ja też miałem bartona 2500+ i płytę epoxa, z tego co pamiętam to działał tak jak u maniekz , z tym że na napięciu 1.55V (podniesione o 0.10V) a przy 1.625V jako 2300MHz

więc podnieś trochę napięcie i próbuj dalej, bo 1917 to na 99% nie jest kres jego możliwości :slight_smile:

Nie przekraczać 1,8V na rdzeniu na codzień i ustawić dzielnik ram-fsb 1:1 zakładając że te kości nie są zbyt krętliwe. Z resztą nawet jeśliby były to i tak taki dzielnik daje spory wzrost wydajności przy tym samym taktowaniu rdzenia.

Chyba, że ma DDR’y inne niż 400 a dzielnik to na pewno stock’owo ma 1:1 więc też mogłoby coś być na rzeczy.

W opisie ma ddr’y 400, więc stockowo ma dzielnik 5:6…