OC AMD 5000+ - ocena wyników

(Noculak Barbara) #1

Podkręciłam w/w procka. W CPU-Z mam następujące wyniki:

W zakładce CPU:

Core Speed 2925m9 Mhz

HT Link 900 Mhz

W zakładce Memory:

DRAM Frequency 417,9 Mhz (Czy to nie za dużo?)

HTT ustawiłam na 225 i to jest max jaki udaje się osiągnąć (Orthos nie generuje błędów, temperatura ok. 60. Po ustawieniu 230 Orthos generuje błędy, a temperatura wzrasta do 67 stopni.

Procesor ma boxowe chłodzenie, konfiguracja sprzętu jak w podpisie.

Czy wszystko ok, czy można jeszcze jakoś podkręcić go do 3Ghz.

(Yamaha503) #2

Te procesory nie kręcą się dużo

(Marjaan) #3

Jak chcesz kręcić na stałe to zmień chłodzenie i paste termoprzewodzącą...

Na zwykłych kingstonach też wiele nie wykręcisz, pobaw się częstotliwością/dzielnikiem pamięci, możliwe, że Cie ograniczają :stuck_out_tongue:

(Noculak Barbara) #4

A możesz konkretnie określić jak mam zmienić ustawienia dzielników itd. Overlockerem to ja nie jestem. Robię to co dostałam w opisie jak podkręcić mój procek. Jakie chłodzenie polecacie do mojego procesora.

(Marjaan) #5

W biosie poszukaj czegoś jak DRAM Frequency i zmniejsz na 667...

Była też druga nazwa tego, i zmniejszało się dzielniki lecz niestety nie pamiętam nazwy :x

Jaka kwota na chłodzenie? :slight_smile:

(Noculak Barbara) #6

Na chłodzenie max 90 zł.

(Marjaan) #7

:slight_smile: :slight_smile:

(Slownikex) #8

Słabiutko, mój na boksowym chłodzeniu i paście poszedł do 2994mhz bez zmian napięcia. Wszystko tak jak w podpisie. Temp po 9 godzinach w Orthosie to 52 stopnie. Teraz mam 29. Ustaw mu twardo mnożnik jeżeli masz na automacie.

(Noculak Barbara) #9

Gdzie mam szukać tego ustawienia mnożnika, bo nie wiem czy jest na automacie czy nie i jak ustawia się na twardo.

(Rivon) #10

Mnożnik to Multipler.

(Noculak Barbara) #11

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na podkręcenie tego procka do 3GHz? Udało się podkręcić do 3HGz, ale temperatura w Orthosie wynosiła po 5 minutach 72 stopnie. Jak rozumieć te temperatury w SpeedFanie

Temp1 - 55 stopni

Temp 2 - -128

Temp 3 - 42

Core - 40

Dlaczego te temperatury są tak wysokie, czy to wina boxowego chłodzenia?

Jaka powinna być maksymalna temperatura dla mojej płyty głównej?

-- Dodane 11.03.2009 (Śr) 1:34 --

Stabilnie udało się podkręcić do 3,06GHz. W załączeniu link do zrzutów z SpeedFana i CPU-Z. Sprawdźcie czy wszystko jest w porządku. Zmieniłam Bus Ratio pamięci na 1:1 i podniosłam napięcie do 1,42V, HTT - 235. W stresie temp. w Speedfanie są następujące:

Temp1-70

Temp2 minus 128

Temp3 - 43

Core - 65

(Slownikex) #12

Wrzuć do obudowy wentylator na tył i na przód. Zrobi się przeciąg i teoretycznie temperatura spadnie.

(Dawid Sloma) #13

...no i zmień chłodzenie na procku (właśnie na ten PENTAGRAM Freezone HP-120 AlCu Karakorum ) + nowa pasta termoprzewodząca (POLECAM Zalman ZM-STG1 - KLIK

(Yamaha503) #14

Razem z wysyłką zamkniesz się w 150zł