OC amd athlon 5000+

Witam!

Jeśli chodzi o oc, to wiedziałem CO TO JEST od dawna, ale pomysł o oc mojego procka powstał przed chwilą :slight_smile: I teraz pytanie, na ile max mogę podkręcić ten procek na konfiguracji w podpisie? Możliwe jest do 3.0GHz ? I gdzie (oprócz google ;]) są najlepsze poradniki do oc dla początkującego ?

Pzdr.

Każdy procesor “kręci” się inaczej. Mój Celeron 2.8 GHZ “kręci” spokojnie do 3.5 GHZ. Spokojnie podkręcisz go do 2.8 GHZ a może nawet do 3 GHZ. Widzę że masz dobry zasilacz to nic tylko OC procka.

Powodzenia :wink:

Ciekawe od kiedy to Carbon’y są dobrymi zasilaczami…

fajnie :?

… Powodzenia!

Sorry za OTy ale po prostu ręce opadają

No właśnie człowieku po co Ci to było ? Nie wiem piszesz że ręce Ci opadają a sam offtopujesz… Nie masz nic konkretnego do tematu, nie pisz.

Co do tych cytatów nie wiem co w nich nie rozumiesz, oprócz Google = ktoś może mi poleci dobrą stronę z której sam się uczył, a to że pisze że wiem co to jest oc to pisze po to żeby taki młotek jak Ty nie wkleił mi cytatu z wikipedi.

womperm dzięki.

Sorry, ale wy wszyscy offtopujecie ;]

tutaj masz dobry poradnik, i wszystko wytłumaczone od a do z.

http://www.purepc.pl/node/869?page=0%2C0

A może tak odrobinę szacunku ? “młotkowe” epitety możesz zostawić dla swoich kolegów, nie dla mnie.

Ręce mi opadają ponieważ nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki. Pytasz ile wyciągniesz z procesora, widać od razu że nie pokusiłeś się o przeczytanie jakiegokolwiek poradnika, tylko od razu zawracasz dupę na forum. Skoro google Ci nie po drodze, to chociażby na vortalu jest kilka świetnych, konkretnych poradników.

overclocking-czyli-podkrecanie-chlodzenie-wyciszanie-t42924.html?hilit=procesor

Człowieku pytam się ile wyciągnę bo jedni piszą inaczej jedni inaczej…

Co do linku dzięki, ale nie powstrzymałeś się od zbędnych komentarzy…

wszystko zależy od sztuki, jak nie spróbujesz to nigdy się nie przekonasz. Płyta żadna rewelacja, ale 4 fazy na Brsibane wystarczą, Ram okey, zasilacz ujdzie w tłumie - jeśli będzie się działo coś niepokojącego pokroju pisków, wyższych obrotów wentylatora, to na razie nie panikuj. Staraj się monitorować wartości napięć, programem Evereset Home Edition 2.20 lub SpeedFan. Chyba że masz multimetr to jeszcze lepiej pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html

Masz mocną kartę więc w razie dużych odchyłów napięć siłownia do wymiany. Póki co kręcić ile wlezie, do 3.0 dojdzie na luzie, z więcej papu nawet mój dochodzi do 3.2 GHz

Powodzenia!

Dzięki Ci wielkie, a teraz takie pytanie podstaw może głupie, ale jeszcze nigdy tego nie robiłem więc mam prawo: Podkręcać w biosie czy jakimś programie ?

P.S sorry za tego młotka poniosło mnie trochę :slight_smile:

O wiele lepiej w Biosie, w programach można uszkodzić sprzęt

Lepiej od razu w biosie, masz dostęp do większej ilości opcji. No i jak już znajdziesz odpowiadające Ci ustawienia to zostaje na amen i wsze czasy.

przeczytaj dokładnie poradnik :: MARIO ::, do mnożnika HT i dzielnika Pamieci masz dostęp tylko z poziomu biosu. Może Ci się przydać http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2685-34

ludzka rzecz :piwo:

na moim 4600+ pobiłem rekord ze standardowego 2,4 GHz uzyskałem 3,33 GHz w domowych warunkach. Standardowo działa teraz na 3,0 GHz. Pamiętaj, aby zwiększając szynę fsb w biose obniżać częstotliwość HT bo system nie będzie stabilny. No i dobrze jest też podnieść nieco napięcie rdzenia przy większym oc (+400Mhz) o jakieś +0,25V