OC ATHLON x2 250

Posiadam zestaw

AMD Athlon II X2 250

Asus M4A78LT-M

GoodRam 2GB 1333MHz

Oraz zasilacz chieftec aps 450s

Chłodzenie boxowe.

Próbuje go podkręcić, ale nie wiem zbytnio jak się do tego zabrać. Znalazłem najprostszy według autora sposób na podkręcenie, ale to było dla mnie za trudne…

CPU North Bridge Frequency - x9 - znalazłem

HT Link Frequency - x9 - mam inne przedziałki, bodajże 200 400 600 itp

System Voltage Control - Manual, a potem CPU Voltage Control - Normal -0,1V - nie znalazłem

CPU Frequency (MHz) - 220 - podkręcałem

Set Memory Clock - nie znalałem

Obniżyłem taktowanie pamięci 533, ustawiłem napięcie procesora 1.425 W czasie ładowania systemu następuje reset.

Zestaw opierany jest na informacjach z portalu purepc, więc może ktoś ma taką sama specyfikacje komputera i może mi podać jednostki, aby osiągnąć mnożniki 3.3-3.5

MHZ.

Po pierwsze: do OC na samym początku się zmienia chłodzenie. Po OC procesor się o wiele bardziej grzeje, a wysoka temperatura zwiększa ryzyko spalenia.

Po drugie: to i tak mocny procesor, więc jak się kompletnie nie znasz na OC, to się nie baw, a jak chcesz coś mocniejszego, to po prostu kup jakiś wyższy model a ten sprzedaj - wydasz na to kilkakrotnie mniej kasy niż w przypadku spalenia zestawu.

Póki się nie zmienia napięcia, to temperatura nie wzrasta mocno. Na BOX’ie też można nieźle podkręcić.

Ten procesor nie jest mocny, jest przeciętny, więc warto go podkręcić. Choć to zależy do czego się używa kompa.

Trzeba jednak najpierw poczytać różne poradniki itp, a oprócz tego potrzeba trochę wytrwałości i determinacji. :smiley:

ja słabszy x2 240 wybiłem do 3,6 i wcale zachwycony nie jestem, ale pamiętaj że zdarzają się różne sztuki i nic na siłę

Oc tych procesorów w dużej mierze zależy od płyty głównej bo dla samego procesora wysokie fsb i taktowanie zwykle nie jest problemem, ale dla płyty głównej/ramu już tak.

Spoko, wszystko na gwarancji. Na razie nawet nie gram w dobre gry, bo jadę na zintegrowanym radeonie 3100, ale podkręcać i tak go chcę.

Płyta asusa ma do dyspozycji profil OC 10%+, ale wyskakuje mi blue screen.

Byłbym wdzięczny o jakiś fajny temat o podkręcaniu procesorów z tej rodzinki (240, 245, 250)

http://www.overclock.net/amd-cpus/64284 … iling.html

Gwarancja nie obejmuje wyników overclockingu! !!

A co do stronek, użyj google :wink:

Co do zintegrowanego radeona - tam nie ma co podkręcać… Ale nawet jeśli będzie to możliwe, to życzę powodzenia… i miłego zaskoczenia, jak stracisz cały komputer :wink:

http://www.overclock.net/amd-cpus/64284 … iling.html

Przecież nie podkręcam karty graficznej.

Aha, czyli coś dla mnie.

FSB 220

Set Memory Clock - zmien na x5,33m nadal nie mogę tego znależć

CPU NorthBridge Frequency - zmien na x9, czyli 1800 zmienione

HT Link Frequency - zmien na x9, zmienione

CPU Voltage 1.35

Podkręciłem do 3.3, mieli Orthos 20 min ,a temperatura nie przekracza 42 stopni (szybkość zasilacza 3000rpm). Nie mogę znależć mnożnika pamięci na 5.33, ponieważ takiej jednostki nie mam. Podwyższenie szyny o 5 jednostek powoduje nie włączanie się systemu, a podwyższenie napięcia do 1.4250 nie pomaga. Coś przeoczyłem, a więc do dzieła :slight_smile:

Szyna nie jest zasilana napięciem rdzeni procesora. Taktowanie nb i ht trzymaj równo i poniżej 2200MHz, tyle płyta główna powinna wytrzymać, co do mnożnika ramu to jeśli nie masz 5.33 spróbuj z niższym. No a przy podbijaniu fsb zwiększ napięcie nb i szyny ht, tak na wszelki wypadek. 1.4V na rdzeniu w niczym nie przeszkadza, to ciągle niespecjalnie dużo dla tego procesora.

A niech już zostanie. Pamięci na taktowaniu 667 i 1.6v nie powodują błędu a wyglądają tak http://img691.imageshack.us/img691/1354/beztytuupnp.jpg. Czy dobrze działają ?

Działają bardzo asekuracyjnie.

Chodzi o clock RATIO ,domyślnie masz ustawione zapewne na X 4,00 to ustaw na X 5,33 choć powiem że powinieneś ustawić na X 3,33 wtedy zegar pamięci się zmniejszy i będziesz miał możliwość podbicia wyżej FSB,także napięcie procka możesz podbić do 1,46 - 1,48 ,to jest szansa że na 3,8 - 3,9 poleci.

Nie Mam clocK ratio tylko memory clock, które ustawiam na 533, napięcie procka 1.42 i nadal nie ląduje się windows po podwyższeniu fsb do 235.

Posiadam mnożniki VDDNB Over Voltage od 0.87500 do 1.55 oraz HT Voltage od 1.25 do 1.385. Wiem, że HT działa normalnie na 1.25, ale nie wiem co z VDDNB (czyli NB).

Pamiętaj, że jadę na boxowym chłodzeniu. Temperatura procka 3.3ghz w stresie (30min orthos ) to 48-49-50 stopni.

Pamięci na 533mhz działają jako 600 dram, więc te 200mhz dobiłoby do 680 :slight_smile:

NA 667 napiecie 1.7v czasem się zacinają… oraz 1 blue screen

Dodane 26.08.2010 (Cz) 21:04

Małe oc http://img827.imageshack.us/img827/6835/test1l.jpg Mam problemy z pamięcią, które nie chcą się przestawić na 533 (nie ładuje windows ), a po podwyższeniu nie mogę podbić mnożnika rdzenia powyżej 220.