OC Athlona 3000+ AM2

Witam

Chce się wziąść za porządne OC mam biostara TForce 6100 AM2 Athlon 3000+ i A-Data EE 800 na pamięciach ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons czyli dobre mi się trafiły ale napotkałem problem bo nie wiem jak się ustawia na mojej płycie timingi w biosie, jak wejdę w DRAM Configuration to mam takie coś

58304ec80fe57ae9m.jpg

affa98bca49e1fbdm.jpg

Czy może mi ktoś to wytłumaczyć jak to po ustawiać?

Dodam że pamięci nieźle się kręcą na napięciu 2.0V chodziły na 1040Mhz z timingami 5 5 5 18

Daj opcje na której jesteś (2screen) na Enable

Na samym dole masz timingi.

Baw się nimi żeby były jak najmniejsze

ale ja tam ich w ogóle nie czaje bo tam nie mam tych głównych timingów co są podawane jak się kupuje pamięci to są te szczególniejsze i nie bardzo wiem jak to wszystko po ustawiać a tak bardziej to chodziło mi o poluzowanie timingów bo chcę ustawić na 667 poluzować timingi i jechać ht do góry

na razie zostaw te timingi i wklej zrzut ekranu z parametrami htt (dzielnik, częstotliwość, dzielnik pamięci).

ustawisz dzielnik pamięci na taki aby taktowanie spadło do niskich taktowań ddr i wraz ze wzrostem częstotliwości htt będzie rosło taktowanie ddr.

hmmm no właśnie nie chce zostawić timingów chce je ruszyć :lol:

ht dojechałem do 290 na pamięciach 1040mhz 2.0V w biosie ustawione są na 800 wyżej winda się wiesza jak ustawiłem na 667 to wcale nie rusza więc che powalczyć z timingami chyba że przestawie magiczną zworke i ustawie na pamięciach 2,5V

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 15:47

ja nie mam czegoś takiego jak ustawianie dzielnika mogę ustawić ramy na 400 533 667 800 i albo zmieniać dzielnik poprzez mnożnik od procka ale to już inna sprawa

jak znasz jakiś link do manuala do tej płyty to go podaj bo na oficjalnym website nie działa :P.

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-s … p?S_ID=164

kliknij manula i pobierz u mnie działa

rafal92 ja Ci proponuje ściągnij sobie program Everest. Tam w zakładce płyta główna wybierasz sobie SPD i masz podane poza podstawowymi timingami także te które nie podaje np. Cpu-z.

Spisujesz sobie i lecisz do biosu z tym że jak kręcisz proca to proponuje ustawić te najluźniejsze. Widzę też że masz możliwość ustawienia opóznień dla poszczególnych banków, proponuje przy kręceniu ustawić je na 95ns albo wyżej. Miłego kręcenia :slight_smile:

Po przeczytaniu tego nie powinieneś mieć później problemów

http://www.strefapc.pl/index.php?option … &Itemid=37

Ale problemy jednak nadal mam :stuck_out_tongue: :lol:

na tej stronie co podał Błażej są podane timmingi alphy które ja mam w biosie i tam są podane jakie są zalecane ale to są na ddr1 a na ddr2 są takie same?

u stawiłem oprócz czasów to reszta jak najluźniej w biosie i ustawiłem pamięci na 667 to problematycznie dojechałem htt 280 i nie wiem co dalej a na 800 dojeżdżam htt do 290 ale jest niestabilny wtedy pamięci chodzą na 1040mhz myślę że trzeba zmienić dzielnik ustawiając ramy na 667 ale wtedy gorzej mi się podkręca co muszę zrobić?