OC AthlonaXP 2000

Witam, mam pytanie do ilu można lub udało się wam podkręcić Athlona 2000 T-bred. obecnie FSB ustawilem na 180 i mam 2250 mhz, system działa stabilnie a temperatura na procku nieprzekracza 47stopni. Zamierzam odblokować mnożnik i kręcić dalej (niestety FSB już nieda rady), niewiem czy jest sens bawienia się w “pin-mode”, chodzi oto że niewiem jaka jest wartośc graniczna procka i czy nieokarze się że podkręce go jeszcze tylko o pare mhz.

Sam nam powiedz :stuck_out_tongue:

Domyślam się, że masz jakaś firmowa płyte głowna i zasilacz równie dobry. Nie wspominając o chłodzeniu, skoro podniosłes fsb od 133 do 180.

Płyta jest jak najbardziej dobra, Epox 8RDA3+ PRO, cooler to Thermaltake Big Typhoon a zasilacz…tandeta :frowning:

Wyczytałem że jeden gość wykrećił Athlona1700 na 2950 mhz i temperaturke miał UWAGA -12 stopni w stresie. Obudowa połączona była z lodówką :o

W lodówce masz temperature około 3 stopni… chyba chodzi o zamrażarke :wink:

No to ja bym zrezygnował z dalszego O/C i ustawił wsyztko tak jak było standardowo. No i wymień zasilacz! Fortron z Allegro - tanie i dobre :wink:

Potwierdzam - Fortron najlepszy… Tez mam takiego:)

Po odblokowaniu mnożnika możesz pociągnąc spokojnie do 2.5 GHz. Tak mi się wydaje chociaz wiadomo ze to wychodzi w praktyce:)

Zgadzam się z przedmówcami za cene około 90 zł nie kupisz lepszego zasilacza(400w) niż fortron

dlaczego tak sądzisz? podnieś napięcie na procku,

Przy FSB 180 mam 1.750 jeśli podniose nawet o 1 mhz to choćbym ustawił napięcie na 2.00 to i tak system sie nieuruchomi.

A dzielnik na pamięci ustawiłeś? Może to ona tu winią?

a może chłodzenie “mało” wydajne?

Jak tam stoisz z zasilaczem?

Ja kiedyś miałem takiego procka i na płycie Asrock`a (chyba model) K7S8X udało mi się bez zmiany mnożnika podkręcić do ok 2336Mhz (FSB 187)!

W serwisie Tom`s Hardware Guide jest wideo, na którym jest pokazane jak odblokować mnożnik w owym Athlonie! Tutaj masz link do strony z filem do ściągnięcia (przewin na dół, tam jest) http://www.tomshardware.pl/site/videos/thg_videos-01.html

Złączono Posta : 01.06.2006 (Czw) 20:53

A troszke wcześniej:

Tak jak pisałem zasilacz kiepski “Modecom 300W”

dzieki bad_cwaniak za linka, czesto zaglądam tam ale jakoś ten filmik mi umknął.

McDracullo że jak z tym dzielnikiem ???

wcale nie kiepski, do najgorszych nie należy.

Aktualizowałeś BIOS płyty?

Tak Bios zaktualizowany.

Co do odblokowania mnożnika, to niech mi ktoś poradzi czy wystarczy “pin-mode” lub jak kto woli “drut-mode” czy też musze zamalowywać mostki ? Spotkałem sie już z rozbierznymi informacjami.