Oc Celereon 420?

(K Pelk) #1

Witam, posiadam procesor Celeron 420 1.6 GHz, podkręcilem go do 2.10.Mam jakiś zasilacz 350 W, No name smilies/bigsmile.gif Mnożnik wziąłem 8x250. Chciałem sie zapytać czy te oc duzo daje podczas pracy kompa, grania itp. Może polecicie mi jakiś Dual Core. Mam socket 775.

f4684007e140bec3m.jpg

(neo10) #2

Napisz jaką masz płytę główną.. model itp i inne części .. to może coś doradzimy ;]

ps zasilacz do wymiany... ;]

popraw screena ;] ten trochę za mały aby cokolwiek odczytać nawet z lupą ;D

(K Pelk) #3

mam 512 ram DDR 2, karte 7300 Gs,chodzi mi o to czy te oc cos mi daje??

e58bb0541ae9df7am.jpg

15b29d61b3db1a68m.jpg

1de9fec6544e85b8m.jpg

(klopas) #4

oc na celkach nic nie daje oprócz wyższej temperatury... daj sobie z tym spokój... i wymień zasiłke bo nawet bez oc może komp paść a jeszcze ty go męczysz [-x

zmień zasilacz na fortron 350w, wtedy będziemy gadać o OC... :wink:

(Emilmlo) #5

Ten Celeron jest na rdzeniu Conroe-L to jest ten sam rdzeń co w Intel Pentium Dual-Core E2xxx tylko jest połowa pamięci cache L2 i jest o jeden rdzeń mniej.

Ten procek się nie grzeje tak jak te stare Pentium 4/D i Celerony D, kręci się dobrze i kręcenie daje tu wzrost wydajności.

(klopas) #6

myślałem że to Celeron D 420 bo chyba jest taki proc...

PS. myślałem że celki oparte na DC to tylko seria E12xx... zapamiętam na przyszłość :wink:

(K Pelk) #7

Wiem ze jak wymienie plyte glowna na abita i zasilke to moge nawet 3.0 wykrecic

(Emilmlo) #8

Tu jest jeszcze test

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2986

Seria E12xx ma dwa rdzenie i też połowę Cache L2, Semprony też mają być w wersji z 2 rdzeniami.

(klopas) #9

najpierw wymień zasilacz a potem dopiero płytę... musisz mieć też jakąś pastę termoprzewodzącą bo jak zmieniasz płytę to ściągasz chłodzenie... a zawsze po ściągnięciu chłodzenia trzeba od nowa smarować...

PS. możesz kupić gigabyte z chipsetem P31 bo kosztuje ona ok 200zł a kręci się na niej jak na abicie czy foxie... (dotyczy to e21x0 i podobnych bo e8400 się pewnie mniej kręcą niż na abicie)

(Asterisk) #10

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.