Oc Celereon 420?

Witam, posiadam procesor Celeron 420 1.6 GHz, podkręcilem go do 2.10.Mam jakiś zasilacz 350 W, No name smilies/bigsmile.gif Mnożnik wziąłem 8x250. Chciałem sie zapytać czy te oc duzo daje podczas pracy kompa, grania itp. Może polecicie mi jakiś Dual Core. Mam socket 775.

f4684007e140bec3m.jpg

Napisz jaką masz płytę główną… model itp i inne części … to może coś doradzimy ;]

ps zasilacz do wymiany… ;]

popraw screena ;] ten trochę za mały aby cokolwiek odczytać nawet z lupą ;D

mam 512 ram DDR 2, karte 7300 Gs,chodzi mi o to czy te oc cos mi daje??

e58bb0541ae9df7am.jpg

15b29d61b3db1a68m.jpg

1de9fec6544e85b8m.jpg

oc na celkach nic nie daje oprócz wyższej temperatury… daj sobie z tym spokój… i wymień zasiłke bo nawet bez oc może komp paść a jeszcze ty go męczysz [-x

zmień zasilacz na fortron 350w, wtedy będziemy gadać o OC… :wink:

Ten Celeron jest na rdzeniu Conroe-L to jest ten sam rdzeń co w Intel Pentium Dual-Core E2xxx tylko jest połowa pamięci cache L2 i jest o jeden rdzeń mniej.

Ten procek się nie grzeje tak jak te stare Pentium 4/D i Celerony D, kręci się dobrze i kręcenie daje tu wzrost wydajności.

myślałem że to Celeron D 420 bo chyba jest taki proc…

PS. myślałem że celki oparte na DC to tylko seria E12xx… zapamiętam na przyszłość :wink:

Wiem ze jak wymienie plyte glowna na abita i zasilke to moge nawet 3.0 wykrecic

Tu jest jeszcze test

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2986

Seria E12xx ma dwa rdzenie i też połowę Cache L2, Semprony też mają być w wersji z 2 rdzeniami.

najpierw wymień zasilacz a potem dopiero płytę… musisz mieć też jakąś pastę termoprzewodzącą bo jak zmieniasz płytę to ściągasz chłodzenie… a zawsze po ściągnięciu chłodzenia trzeba od nowa smarować…

PS. możesz kupić gigabyte z chipsetem P31 bo kosztuje ona ok 200zł a kręci się na niej jak na abicie czy foxie… (dotyczy to e21x0 i podobnych bo e8400 się pewnie mniej kręcą niż na abicie)

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.