OC E7200 - temperatura NB

jakie problemy :-k

Zamiast dotykać kaloryfera włóż bawełnianą koszulkę :wink:

http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org … p?t=869249

Dobrze wiedzieć o problemach z foxconnem ale wybór padł ostatecznie na MSI. Poza tym od początku styczności z komputerami korzystam z Windowsa i nic (przynajmniej jak na tą chwile) tego nie zmieni. Po wymianie procesora muszę się zastanowić nad dobrym chłodzeniem za pieniądze które zostaną za sprzedaż starego procesora Am2 3500+, mobo MSI K9N-SLI i 1GB jakichś dennych Kingstonów 533MHz. Ile to ustrojstwo może być warte?

200-300zł :wink:

posprawdzaj części na allegro.pl to siędowiesz dokładnie :wink:

Spóźniłem się by zachwalić Foxconn’a. :slight_smile: Może jednak się uda? http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-18 i do porównania opis Foxconn’a. :slight_smile:

Co do elektrostatyki, to najbezpieczniej chyba włożyć lateksowe rękawiczki. :stuck_out_tongue: Co prawda nigdy się tym nie przejmowałem i na razie oszczędzam na rękawiczkach. :slight_smile:

Hmmm mam w tej chwili dylemat i to dosyć duży, jeżeli wierzyć tym testom to kupno MSI jest złym pomysłem bo Fox zdecydowanie lepiej radzi sobie jeżeli chodzi o OC. Jeszcze te zworki i ustawienia timingów mnie dodatkowo zniechęcają. Chyba jednak zdecyduje się Foxconna, pierwsza myśl najlepsza :slight_smile:

Yeah right, szczególnie biorąc pod uwagę że mało który procesor wytrzyma fsb 500 na chłodzeniu powietrznym, że zworki są dwie i nawet dziecko z przedszkola nie może mieć z nimi problemów, że ustawienia timingów właśnie zwiększają twoje możliwości oc i opinnia egiełdy była na podstawie pojedyńczych egzemplarzy, na forum ppc jest bardzo duży temat o ej płycie msi i bynajmniej te wady które egiełda wynalazła to bullshit.

Są jeszcze płyty ze zworkami ustawiającymi mnożnik? Myslałem, że wszystkie płyty są już dostosowane na rynek mało yntelygentnych ludzi, którym zależy na OC, aby popisać się przed kumplami “co to oni nie potrafią”.

Z ustawiającymi mnożnik raczej nie.

a czy te płyty o których tu mowa dadzą rade z fabrycznymi pamiątkami 1066Mhz ?

w niektórych sklepach przy pamiątkach 1066MHZ jest że są obsługiwane po OC :S

Bo tak właśnie jest. Oficjalnie nie ma chyba nawet takiego standardu jedec ddr2 :]

MSI P45 Neo2-FR obsługuje DDR2 1066MHz bez o/c :stuck_out_tongue:

tylko że ona kosztuje coś koło 350zł :S

a może jest jakaś tańsza ?

aktualnie się rozglądam za sprzętem liczę kasę i czekam na wypłatę :smiley:

Zmieniam decyzję jak baba :stuck_out_tongue: Po przestudiowaniu około 15 stron tematu na forum ppc o MSI stwierdzam, że jest to bardzo dobra propozycja i ostatecznie się na nią decyduję :smiley: Tylko jeszcze jedno pytanie, obecnie posiadam dysk SATA I, czy bez problemów można go podłączyć do płyty z SATA II? Jeżeli tak- zamawiam części, jeżeli nie- zbieram na dysk :stuck_out_tongue:

można

Można i na odwrót, standardy są z sobą kompatybilne.

Może Neo3, różnica że nie ma CF, i są 4 fazy zamiast 5 co DC/C2D dobre 3 starczają, kręcenie pewnie te same cena w znaku 267 zł.

P35 FIR ma za to raid którego to co ciekawe p45 neo3 nie ma :]

Ale oczywiście jest duże prawdopodobieństwo że raid będzie niepotrzebny.

Na etykiecie na dysku powinno być napisane czy trzeba jakoś zworki w nim ustawić aby poprawnie chodził.

P45 ma PCI-E 2.0 i obsługę DDR3 1066 bez OC. Ja bym się zastanowił…

Aj straciłem posłuch, a byłem tak blisko. :slight_smile:

Co do dysku to tak:

Jak masz port SATA II na płycie głównej, to podłączasz co chcesz (dysk ze standardem SATA I albo II) i działa bez problemu.

Jak masz port SATA I na płycie głównej, to podłączasz bez problemu SATA I, a przy SATA II jest coś takiego, jak zmiana standardu dysku poprzez zworki na SATA I, zmieniasz i też działa bez problemu.

Trochę może nieformalnie, ale chyba wiadomo och.

To ja chyba też sobie kupię tą MSI P35 NEO2-FIR. Mam nadzieje ze obsłuży moje 2GB Ramu DDR2 800mhz i Palit 9600GT