OC e8400 na p35a-s

Witam serdecznie. poszukuje porad na temat Oc tego procka na tej płycie a dokładniej sprzęt w podpisie. Po podniesieniu samego fsb do 388( foxconowskie 1555) nawet windows się nie chce odpalić! Proszę o pomoc, gdyż ostatnio miałem athlona 3600+ x2 brisbane i na płycie foxconna n570 bez problemu go kręciłem do 2850 na boxie i to przy słabych pamięciach kingstone 667, a jakoś z tą intelowską płyta nie mogę sie za bardzo połapać! Dżięki z góry

Może ten artykuł Ci pomoże.

Dovoltuj proca i ram, popraw timingi…

Daj na proca od razu z 1.3 i jazda do góry

Dzięki! Dovoltowałem proca, pamięci, zmieniłem timingi(4-4-4-12) i dałem na nb 1,43 i poszło na 3,85gh. Ale jak zapuszczam orthosa to po 4 min temp sięga 80 stopni więc to chyba już za dużo! Czy wymiana pasty na arctic silver 5 coś pomoże czy konieczna jest wymiana chłodzenia? Jeżeli tak to jakie polecacie(w miarę tanie i wydajne)

konieczna jest wymiana chłodzenia pasta AS5 w stosunku do tej boxowej da tylko kilka stopni, tylko nie zakładaj nowego tematu tylko poszukaj na forum było tego typu tematów mnóstwo.

Tylko zapytałem i Ty odpowiedziałes mi też tylko częściowo tzn co do pasty, lecz jak już odpowiedziałeś to może polecisz mi w miarę wydajne i tanie chłodzenie do tego proca? a co do zakładanie kolejnych tematów to jako zaawansowany forumowicz widzisz chyba jak długo już tutaj siedzę i chyba nie zdarzyło mi sie zakładać tematów bez potrzeby! Pozdrawiam!

Podaj fundusz bo trudno tak określić, no i jaką masz budę żeby chłodzenie się zmieściło.

fundusz tak do 100 zeta. a buda to sagita Raidmax. 1 x 12cm front + 1 x 12 cm tył i z boku 8 cm

ułóż kable w budzie (przyklej do ścianki budy albo jakoś ładnie ułóż żeby nic nie było na środku a z resztą w moim kompie jest to ułożone to możesz zobaczyć o co mi chodzi “kliknij na podpis”)

może masz popsuty czujnik temp. ? w E8x00 często się to zdarza…

Raczej ma właśnie prawdziwą temp pokazaną, w odróżnieniu od ludzi którzy mają np 60stopni na boxie z tak podkręconym procem.

Jak do 100zł to Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karokorum

Jeśli jednak mógłbyś się nieco bardziej wykosztować to warto mierzyć w Scythe Mugen.

albo Scythe Kama Cross + Acutake 120mm

Karakorum ma lipne mocowanie…

Thermalright HR-01 + wentyl. Lub szukaj Scythe Mugen używkę - można już wyrwać za 90 zł jak sie dobrze poszuka.

albo dobry jest też scythe kama cross ale do tego musisz kupić wentylator 120mm bo w zestawie dają jakiś dziwny 100mm :slight_smile:

zapytam się przy okazji:P

co jest te NB? jak na tej płycie ustawić, aby pamięci nie szły razem z procesorem?

IMO to NorthBrigde czyli mostek północny :wink:

zmieniając dzielnik pamięci…

mam tylko do wyboru 1:1.5, 1:1.2, 1:2, więc jak zrobić, żeby kręcąc procesor pamięci były na tych samych ustawieniach?

jakie jest dopuszczalne napięcie na tym NB? i jak je zwiększać w stosunku do napięcia procesora? jak zmienić na foxconnie napięcia procka, bo są one pokazane, ale na szaro i nie wiem jak włączyć, aby móc je zmieniać tak jak napięcie pamięci?

trochę dużo pytań, ale mam nadzieję, że pomożecie - z góry dzięki :slight_smile:

możesz to tylko regulować… nie możesz zrobić żeby były w miejscu :wink:

nie masz tam takiego czegoś jak DIV800, DIV667 itd ?

powinno się nazywać coś w stylu “memory speed”

chyba coś takiego mam, ale nie pomagało bo i tak wyrzucało bluescreen, teraz jak będę miał inne pamięci, mam nadzieję, że będzie OK

proszę o odpowiedzi na pozostałe pytania :slight_smile: