OC Geforce 6600

Mam pytanko otóż podkręcałem swojego 6600 programem Rivatuner w chwili obecnej mam ustawienie 440/660(przy 680 komp sie zawiesił), w 3d marku różnica przed a po oc to :4800/5700.(athlon 1,8xp,1gb ramu),czy mogę bez problemu zostawić te ustawienia i czy to nie spowoduje że karta podziała krócej,czy coś podobnego??temperatura zwiększyła sie o jakieś 2-3 stopnie.Pytam bo to mój pierwszy oc i nie jestem jeszcze obeznany

Pozdrawiam.

no jeżeli temperatura niewzrosła jakoś drastycznie

jeśli niema artefaktów podczas gier jednym słowem karta jest stabilna na tych ustawieniach to oczywiście możesz zostawić te ustawienia :slight_smile:

no cóż na ten temat są różne opinie :stuck_out_tongue:

jedni twierdzą że oc skraca “życie” sprzętu inni że nie zapewne prawda leży gdzies po środku i podejżewam że większość osób niezauważy różnicy …

np propcesory mogą działać bezawaryjnie kilkanaście a może i więcej lat … więc gdyby oc skracało “życie” nawet o 50 % to i tak niezauważysz tego bo w tym czasie już kilka razy zmienisz sprzęt :stuck_out_tongue:

OK:) Dzięki za szybką odpowiedz

ta karta nie jest zbyt podatna na OC więc uzyskałeś świetny wynik.

p.s taka rada: jak ją za bardzo przekręcisz to windows może się nie uruchamiać normalnie. Wtedy właczasz tryb awaryjny i odkręcasz. (sam doświadczyłem :smiley: )

he dzięki za rade.jak narazie mam wszystko ok,maksymalna temp podczas testowania w 3d marku to 67C(tyle samo jak przed oc),a wyżej już chyba nie dam rady podkręcić bo wyższe ustawienia nie przechodzą tego testu w rivatuner.

serio?jak patrzyłem na testy (http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/t … 20kart.htm)to ta karta osiągała 5900 (tyle że na lepszym sprzęcie) jeszcze troszkę popróbowałem i teraz mam 5800 i chyba mogę być zadowolony:)

meason

Najwyraźniej zapomniałeś lub nie wiesz to przypomnę kartę Galaxy 6600GE na chipie 6600 faktycznie o wydajności 6600GT. Oczywiście na pamięciach DDR3 ale po dovoltowaniu GPU podkręcało się do 6600GT.

No tak, najwyraźniej to nie taka sama karta. Ja mam MSI GeForce 6600 (128MB, 128-bitn DDR, pcie) i wynik w 3dmark03 mam zaledwie 3424 :frowning: