OC na chipsecie 890GX i Phenom II X4 955

Witam.

Oto mój nowy zestaw, który złożyłem z pomocą ludzi z tego forum. 8)

ASUS M4A89GTD PRO/USB3

ASUS HD5770 1GB GDDR5 CuCore

AMD Phenom II X4 955 Black Edition (rev. C3)

Corsair Dominator 2x2GB 1600MHz CL8 for AMD Phenom II

chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225

4 x SilentiumPC Zephyr LED Blue 120mm

buda SilentiumPC Gladius 600 Pure Black Window

dysk Samsung F3 HD502HJ

dvd Samsung SH-S223L

I teraz jak podkręcać ten zestaw? Bo na Intelu podkręcało się FSB, zwiększało Voltage i już (ew. RAMy jeszcze).

A tutaj jest CPU, RAM, Timingi, NB Frequency i HTT Link.

Kolega powiedział mi, że lepiej na AMD bawić się NB i obniżyć timingi na RAMach.

Teraz podniosłem mnożnik na 17.5x (org. 16x) i jest 3.5GHz (org. 3.2GHz), NB i HTT podniosłem na 2.4GHz (org. 2GHz). RAM jest na 1600MHz a timingi 8-8-8-20.

Proszę o porady jak najefektywniej wykorzystać potencjał tego kompa (co podkręcać)?

Zainstalowane aplikacje: ASUS TurboV EVO, AMD OverDrive, (grafa) ASUS SmartDoctor.

Temp. w spoczynku na CPU 35 C, a w stresie max. 49 C.

Dodane 10.08.2010 (Wt) 22:46

Proszę o pomoc. Co dokładnie mam podkręcać i jakie napięcie ustawić?

A co Ty jeszcze chcesz w nim podkręcać? Czyżby źle Ci chodził? Muli? Jak jest w porządku, zostaw go w takim stanie. A jak jesteś uparty, spróbuj podnieść taktowanie procesora programem AMD OverDrive (zakładka: Performance Control --> Clock/Voltage). Oczywiście AMD OverDrive w wersji 3.2.1.0439, nie nowszej, w której występuje błąd dotyczący docelowego taktowania procesora (zazwyczaj 100 MHz). Suwakiem w sekcji Clock podnoś mnożnik o 0,5 i przeprowadź testy stabilności. Możesz również podnieść napięcie procesora (OSTROŻNIE!) suwakiem CPU VID w sekcji Voltage. Najlepiej poszukaj informacji na temat overclockingu swojego typu procesora na forach i spróbuj znaleźć informację o największych wartościach uzyskanych przez Internautów.