OC Palit GF 9600GT - Mała pomoc

Postanowiłem się pobawić w OC grafy.

Test w 3DMARK05 bez oc przeszedł dobrze, ale jak podnoszę GPU o 10MHz to test idzie ale przy końcu (ten 1 test z giwerą) się wiesza i wywala błąd:

beztytuugx3.th.jpg

Do OC używam RivaTuner v2.09

Stery grafy ForceWare 171.16

Directx 9.0c

Wieszanie też występuje jak podkręcę GPU, shader i memory np: o 10, 20 i 30MHz, ale wtedy pozostaje tylko reset i nie pokazuje błędu.

Z góry dzięki.

…odinstaluj obecne sterowniki za pomocą Driver Cleaner 3.3 (w trybie awaryjnym) i zainstaluj (na próbę :stuck_out_tongue: ) 177.70 by Side (są lepsze do OC od 171.16). Po wgraniu sterów zainstaluj najnowszego directX…

Może to coś pomoże?!

Ściągnąłem te stery i wszystko było dobrze aż do teraz. Przy logowaniu wywalał mi błękitny ekran (nie BSOD, tylko cały był błękitny) i musiałem w awaryjnym wywalić te stery. Teraz ściągam najnowsze ze str. producenta i zobaczymy…

EDIT: Ściągnąłem i zainstalowałem i chyba jest lepiej, ale też jakieś błędy wyskakują:

beztytuuwj4.th.jpg

Dodam, że ten też był na tych poprzednich sterach (ni tych modyfikowanych, tylko te co przed)

Podczas grania w NFS MW gra się zacina i potem odcina, ale rgrafa wygląda tak:

beztytuuqr7.th.jpg

tyrhkhr0.th.jpg

Gram na max detalach, czyli na 1280x1024 i pasek na maxa.

Temp podczas grania nie przekraczała 55*C.

To się nvidia wsparciem nie popisała… spróbuj pomanipulować ustawieniami gry, może znikną te bugi.

To napewno nie ustawienia gry, bo bez oc można grać wieki bez błędów.

W 3DMARK pewnie też by był taki obraz, ale wtedy wywala błędy podane wyżej.

to mi się wydaje że rdzeń jest przetaktowany…

Mój 8600GTS przy ustawieniach rdzenia 725 (z 675) śmigają wszystkie gry a przy 775 COD2, i Carbon się zacinają… AC, Gothic, Loki, Wiedźmin nie…

To jak mówisz, żer to jest wina przetaktowania rdzenia to w ogóle się tej karty nie da podkręcić??

Rdzeń GPU mam podniesiony o 10MHz (shadery i memki też)

Może trafiłeś na kiepską serie :wink: alb ma jakąś blokadę…

Trudno powiedzieć… A próbowałeś podnieść częstotliwości od razu o 50 Mhz

Jak tam temperatury ? Spróbuj na innym kompie podkręcić te grafe…

Tempki podałem w poście z screenami z gry (55*C).

Nie zabardzo mam u kogo. Większość ma AGP :frowning: .

W 3DMARK po wczytywaniu testu pokazał się czarny ekran i później wywalił błąd “Display changed” (też wyżej screen".

czy mogl bys powiedziec co bylo przyczyna i jak rozwiazales problem z ta karta mam tez taki problem prosze o pomoc

Nie rozwiązałem problemu. Chyba poprostu nie da się robić OC ej karty. Podobno są 2 modele: 1 zwykły, a 2 przystosowany do OC, a ja mam ten 1.