OC procesora AMD Athlon 64 X2 5400+ Black Edition


(Miniuwa) #1

Witam

Chciałbym się spytać ile by wyciągnął ten procesor, i prosiłbym o instrukcję jak go podkręcić, bo jeszcze nigdy nie podkręcałem procesora a nie chcę niczego zepsuć :smiley: Podkreślam, że to jest wersja Black Edition z odblokowanym mnożnikiem (a co to jest??? :smiley: ) Jakby ktoś pytał o powód -> nasze lubiane przez wszystkich i chodzące zawsze na v. high GTA IV... :smiley:


(Dawid Sloma) #2

Wersja Black Edition to wersja z odblokowanym mnożnikiem, czyli takim, który można zwiększać w górę np. ustawiając go na: 15,16 itp. W tej chwili Twoje ustawienia wyglądają tak:

HTT=200, mnożnik=14 co daje 200 x14 = 2800MHz (taktowanie twojego praca).

W większości procesorów mnożnik jest zablokowany (nie ma możliwości jego zwiększania) przez co jeśli chcemy bawić się w OC, musimy zwiększać szynę HTT co jest bardziej "kłopotliwe" i czasochłonne szczególnie dla poczatkujacych z OC. Z oblokowanym mnożnikiem łatwiej jest podkręcać.

Zmieniasz u siebie mnożnik na:

x15 = 3000MHz i sprawdzasz stabilność oraz temperatury. Jeśli wszystko jest ok - zwiększasz mnożnik na x16 i tak samo sprawdzasz temperatury, stabilność... możesz też pobawić się przy okazji i szyną HTT, ale wtedy trzeba uważać na prędkość RAMu i HT

Poczytaj:

klopoty-potrecaniem-athlona-t303693.html

Dowiesz się na co trzeba zwracać uwagę przy podkręcaniu. To jest opis jak akurat postępować z zblokowanym mnożnikiem na przykładnie mojego procka.