OC procka, jak ustawić pamięci

Mam pytanie. chce podkręcić procka na 4.0GHz na co dzień. fsb ustawiam na 1685 ale nie wiem na ile mhz ustawić pamięci…

Pomożemy ale powiedz jakie masz pamięci? Firma i taktowanie.800,667,533MHZ?


Ma Corsair 4GB (2x2GB) 800MHz – DDR2

ok so na ile je ustawić?

Skoro taktowanie 800Mhz to rzeczywiste 400mhz.Jak teraz w BIOSIE masz standardowo 800 ustawioną szynę to daj na 667 i kręć proca w spokoju,żeby patrzeć temperatury ORTHOSEM to podejrzewam że wiesz bo laikiem nie jesteś :wink: Myślę że dobijając do 4.0GHZ proca podkręcą się też pamięci do standardowego taktowania 400mhz bo teraz jak obniżysz to bez podkręcania będziesz miał jakieś 330mhz :slight_smile:

pogubiłem się…

czyli co wpisać w mem po wpisaniu 1685?

image_id: 1509

Jest jeszcze jeden problem… moje pamięci są na 1.8v ale na płycie najmniej mogę dać 1.920, niżej jest tylko auto.

timingi mam na sztywno 5-5-5-18

Tu gdzie masz MEM (DDR),MHZ to na niebiesko,tak jak mówiłem,masz ustawione na 800,zmniejsz o stopień niżej,667 będzie odpowiednie.Timingi i napięcia zostaw w spokoju i niech będą na auto,taka moja rada :wink: Jak dojdziesz gdzieś do 3.5GHZ-3.6GHZ taktowań CPU i zapiszesz zmiany w biosie to komputer może nie wstać,ale napięć wtedy dalej nie zmieniaj,po prostu próbuj aż załapie,wtedy BIOS sam dostosuje napięcia i będzie hulało.

PS. Phoenix BIOS jest spoko,też go mam :wink:

ja już dochodziłem do 4.1 gdzie uruchamiałem kompa ale tylko na superpi bo othros sie sypał max po 3 minutach.

Ustaw najlepiej taktowanie na 3.7 chociaż i pokaż zakładkę “Przetaktowanie” w Everest Ultimate Edition.Chciałbym zobaczyć jak wygląda sprawa z taktowaniem pamięci,jak się kręcą.A super pi w domyślnym pierwszym punkcie obciążenia wykonuje mniej obliczeń szesnastkowych jak ORTHOS i całkiem możliwe że dłużej się trzyma na super pi :slight_smile:

nie wiem co to za zakładka, nie moge znaleść

jak zostawiłem na 800 to mimo że tak mam wpisane to zrobiło mi się 700 coś tam…

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=597998 to co mi wyszło.

jedyne co mnie interesuje to jak mniej więcej powinny pracować pamięci?

900mhz, 800? z resztą se chyba poradzę.


othros wytrzymał 7 minut, wiecej nie mam czasu testować.

jutro się jeszcze odezwę. A wy mi w między czasie odpowiedzcie jak to ustawić :slight_smile:

Ok dobra już nie trzeba everesta bo tu widzę.W “RAM SPEED” masz 389MHZ.Kręć procesor do póki RAM SPEED nie przekroczy gdzieś 420MHZ bo nie jestem w stanie powiedzieć ile Twoje ramy mogą się podkręcić.Przypominam że rzeczywiste taktowanie RAM masz 400mhz więc będziesz 20MHZ ponad normą,nie za wiele,ale i rozsądnie.Przynajmniej ORTHOS błędów wywalać nie będzie i procesor będzie stabilnie chodził.Podkręcaj teraz małymi kroczkami fsb i kontroluj RAM SPEED.

a jak jest dopuszczalna max temperatura dla rdzeni dla E8500 C0?

Obecnie testuje na othrosie i caly czas mi się sypie nie wiem czemu… czy można jakoś sprawdzić czego to jest wina?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=598584

napięcie procka 1.30 i się sypie :confused:

Daj 1.31-1.32v i zobacz czy przechodzi orthosa.

72.4°C