OC procka, jak ustawić pamięci

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #1

Mam pytanie. chce podkręcić procka na 4.0GHz na co dzień. fsb ustawiam na 1685 ale nie wiem na ile mhz ustawić pamięci...

(Cyba91) #2

Pomożemy ale powiedz jakie masz pamięci? Firma i taktowanie.800,667,533MHZ?

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #3

(stream) #4

Ma Corsair 4GB (2x2GB) 800MHz -- DDR2

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #5

ok so na ile je ustawić?

(Cyba91) #6

Skoro taktowanie 800Mhz to rzeczywiste 400mhz.Jak teraz w BIOSIE masz standardowo 800 ustawioną szynę to daj na 667 i kręć proca w spokoju,żeby patrzeć temperatury ORTHOSEM to podejrzewam że wiesz bo laikiem nie jesteś :wink: Myślę że dobijając do 4.0GHZ proca podkręcą się też pamięci do standardowego taktowania 400mhz bo teraz jak obniżysz to bez podkręcania będziesz miał jakieś 330mhz :slight_smile:

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #7

pogubiłem się...

czyli co wpisać w mem po wpisaniu 1685?

image_id: 1509

Jest jeszcze jeden problem... moje pamięci są na 1.8v ale na płycie najmniej mogę dać 1.920, niżej jest tylko auto.

timingi mam na sztywno 5-5-5-18

(Cyba91) #8

Tu gdzie masz MEM (DDR),MHZ to na niebiesko,tak jak mówiłem,masz ustawione na 800,zmniejsz o stopień niżej,667 będzie odpowiednie.Timingi i napięcia zostaw w spokoju i niech będą na auto,taka moja rada :wink: Jak dojdziesz gdzieś do 3.5GHZ-3.6GHZ taktowań CPU i zapiszesz zmiany w biosie to komputer może nie wstać,ale napięć wtedy dalej nie zmieniaj,po prostu próbuj aż załapie,wtedy BIOS sam dostosuje napięcia i będzie hulało.

PS. Phoenix BIOS jest spoko,też go mam :wink:

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #9

ja już dochodziłem do 4.1 gdzie uruchamiałem kompa ale tylko na superpi bo othros sie sypał max po 3 minutach.

(Cyba91) #10

Ustaw najlepiej taktowanie na 3.7 chociaż i pokaż zakładkę "Przetaktowanie" w Everest Ultimate Edition.Chciałbym zobaczyć jak wygląda sprawa z taktowaniem pamięci,jak się kręcą.A super pi w domyślnym pierwszym punkcie obciążenia wykonuje mniej obliczeń szesnastkowych jak ORTHOS i całkiem możliwe że dłużej się trzyma na super pi :slight_smile:

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #11

nie wiem co to za zakładka, nie moge znaleść

jak zostawiłem na 800 to mimo że tak mam wpisane to zrobiło mi się 700 coś tam...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=597998 to co mi wyszło.

jedyne co mnie interesuje to jak mniej więcej powinny pracować pamięci?

900mhz, 800? z resztą se chyba poradzę.

othros wytrzymał 7 minut, wiecej nie mam czasu testować.

jutro się jeszcze odezwę. A wy mi w między czasie odpowiedzcie jak to ustawić :slight_smile:

(Cyba91) #12

Ok dobra już nie trzeba everesta bo tu widzę.W "RAM SPEED" masz 389MHZ.Kręć procesor do póki RAM SPEED nie przekroczy gdzieś 420MHZ bo nie jestem w stanie powiedzieć ile Twoje ramy mogą się podkręcić.Przypominam że rzeczywiste taktowanie RAM masz 400mhz więc będziesz 20MHZ ponad normą,nie za wiele,ale i rozsądnie.Przynajmniej ORTHOS błędów wywalać nie będzie i procesor będzie stabilnie chodził.Podkręcaj teraz małymi kroczkami fsb i kontroluj RAM SPEED.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #13

a jak jest dopuszczalna max temperatura dla rdzeni dla E8500 C0?

Obecnie testuje na othrosie i caly czas mi się sypie nie wiem czemu... czy można jakoś sprawdzić czego to jest wina?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=598584

napięcie procka 1.30 i się sypie :confused:

(Emilmlo) #14

Daj 1.31-1.32v i zobacz czy przechodzi orthosa.

72.4°C