OC Sempron 3000+ (754)@2.41GHz, dalej nie chce iść, pomocy


(Sidh Mor) #1

Podkręcałem swojego Semprona3000+ do 2,41GHz bez zmiany napięcia, ramy 512, 200Mhz@241MHz, dalej nie chce iść ten procesor, a chce jeszcze coś z niego wycisnąć, co poradzicie?

Płyta główna: GA K8NS nForce3 250.


(Mrylec) #2

Zwiększ napięcie, ale minimalnie! Nie podkręcaj na razie, zapisz zmiany w BIOS’ie. Wejdź do Windows’a I sprawdź temperatury Everestem i Przetestuj orthos’em. Jeżeli wszystko ok, możesz spróbować dalej kręcić. Jak to nie da efektów to koniec podkręcania, ew. możesz wymienić cool’er, ale nikłe szanse są na to że coś to da, prócz tego że obniży temperature.


(Sidh Mor) #3

Temperatury są OK-ej. W stresie góra 46*, ale to naprawdę jak orthos szaleje parę godzin albo benchmark, teraz słuchanie muzyki i internet, skończyłem grać w grę Euro Truck Simulator to temp była 38* teraz 34* od godziny.


(Mrylec) #4

No to znaczy że musisz zwiększyć napięcie, innej drogi nie ma. Rób to co wyżej napisałem.


(Sidh Mor) #5

Ale gdy wyżej podkręcam procesor to HT lik już przekracza dopuszczalną normę 800-810 MHz i się komputer nie włącza. A i tak obniżyłem w biosie z 4 na 3, gdy obniżam na 2 komputer się nie uruchamia.


(Technik Elektro) #6

kręciłem na tym chipsecie, bardzo często problem tkwi w kontrolerze SATA, a jak z pamięciami obniżyłeś ich taktowanie ??


(Mrylec) #7

Jeżeli HT jest już na krańcu to nic nie poradzisz, to już koniec OC :? Sempron’y nie są zbyt lubiane, coś na wzór Celerna od Intela :slight_smile: Są po prostu dobre do muzyki, filmów, internetu itp. ale nie do gier czy bardziej wymagających programów.


(Technik Elektro) #8

za moich czasów znakomicie się kręciły :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Sidh Mor) #9

Obniżyłem z 2 do 1,83, niżej nie próbowałem. (chyba wiecie o co mi chodzi, w biosie jest tak zapisane). Dysk mam na ATA.


(Technik Elektro) #10

wklej zatem wszystkie zakładki z programu CPU-Z.


(Mrylec) #11

Może i dobrze się kręcą, ale te procesor nie należą do super wydajnych :slight_smile: Nie tylko GHz się liczą :slight_smile:


(Sidh Mor) #12

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=1373

Gdy się go kupowało należał do wydajnych był hitem na rynku. Za 4 lata powiecie, że E8200 też nie należy do wydajnych już.


(Technik Elektro) #13

no i sprawa się wyjaśniła, przetaktowane są ramy 240Mhz ;] zmniejsz taktowanie…


(Sidh Mor) #14

Jak zmniejszyłem taktowanie ramów i podwyższyłem taktowanie procesora to komputer się nie uruchamia. Myślę, że HT Link nie wyrabia, bo za duże taktowanie jak dla niego.


(Technik Elektro) #15

ht linka też można obniżyć przez regulację dzielnika ht.


(Sidh Mor) #16

Wiem, mam go ustawionego teraz na 3x, jak ustawiam na 2x, komputer się już nie uruchamia.


(Technik Elektro) #17

pośrednie dzielniki były tylko w konstrukcjach najwydajniejszych i najsolidniejszych w OC jak np DFI, widocznie osiągnąłeś szczyt oc tej konstrukcji :stuck_out_tongue_winking_eye: