Ocena kompuera do gier do 3600zł

Atronics

Nic już nie zmieniałem, prócz tego ramu.

 

 

welll1

Po pierwsze

więc nie rozumiem o co Ci chodzi.

 

Po drugie

To się trochę ze sobą kłóci. Poza tym właśnie to zrobiłem, dodałem lepszy ram i zasilacz.

A co do obudowy to szukałem takiej z wentylacją i odpowiednio dużej, żeby zmieścić kartę, a jej cena nie jest taka straszna.

 

Po trzecie

Z tego co się orientuję to sam się uparłem na i7 i na “normalną” wersję karty graficznej zamiast “mini”.

 

Po czwarte

Wierzę, że 970 jest warta swojej ceny. Co do jej ceny czy i jak się zmieniała to nie mogę się wypowiedzieć bo nie interesuję się tym tak bardzo żeby śledzić na bieżąco. A co do “mini” to tak na prawdę nie byłem do końca pewny jej ponieważ czytając opinie na polskich stronach faktycznie zbiera dobre opinie(inna rzecz, że tych opinii nie było zbyt wiele). Natomiast gdy czytałem zagraniczne strony dowiedziałem się, że “mini” potrafi być głośna, a co najważniejsze potrafi zaskoczyć nagłym czarnym ekranem i bez resetu się nie obejdzie. W opiniach do wersji “normalnej” z czymś takim się nie spotkałem i nie zamierzam ryzykować na zasadzie może u mnie tak nie będzie. Różnica w cenie nie była kosmiczna i biorąc pod uwagę, że ten komputer ma mi posłużyć jakiś czas to nie zamierzałem teraz zaoszczędzić 130-150zł, a potem bawić się z problemami.

 

Po piąte

Tu zakładam, że masz na myśli kartę graficzną. Jeżeli określasz coś mianem warta swojej ceny, przez co rozumiem. że karta jest co najmniej dobra, to dlaczego miałbym ją wymieniać po 2 latach? BTW mój obecny komputer ma 7 lat bez paru tygodni, kiedy go kupiłem i przez kilka następnych lat (ok 3) nie miałem, żadnych problemów z tym czy mi gra pójdzie czy nie, potem przyzwyczaiłem się, że coś zwyczajnie mi pójdzie słabiej albo wcale. Łapię, że technika poszła na przód i wszystko rozwija się super szybko, ale uważam, że ten zestaw posłuży mi kilka dobrych lat bez zastanawiania się “czy mi to pójdzie?”.

 

Wiem, że nie jestem ekspertem ws komputerów, ale to nie zmienia faktu, że jednak jakąś wiedzę mam. Poza tym zanim zdecydowałem się coś wrzucić do koszyka to najpierw poczytałem o tym co biorę na stronach z testami i różne opinie, a nie opierałem się tylko i wyłącznie na tym, że tak mi ktoś doradził bo to było by trochę bezmózgie postępowanie(5160 postów i wyśmienita opinia u Atronics = zakładam, że jednak wie co robi).

Ponieważ już obecnie karta ta (970) ma problemy w GTA V Full HD z utrzymaniem 60 FPS z grafiką na ultra w prawo :wink:

 

Ten zestaw jest ok. Przecież odnosiłem się do innych propozycji. 

DX 12 nie wiadomo co przyniesie i może być tak, że GTX jeszcze więcej zyska na tym.

PB94

komputer masz typowo pod gry ,ja jeszcze myślałem nad innym procesorem bo w tym przypadku nam te 250 zł zabiera ta pierniczona integra ,ale jeśli ma to być zestaw tylko wykorzystywany w grach ,nie w innych pracach to musimy zostawić już tego i7.

Jeśli nie będziesz się bawił w żadne prace graficzne(chociaz  przy tym procku można śmiało)  stream , renderowanie filmików to zostawiamy jak jest. :slight_smile:

 

co do tej niby niepotrzebnej zmiany obudowy ,to nic się nie martw masz na pewno  podstawioną jeśli nie dużo lepszą to na pewno nie wymagającą dodatkowego nakładu finansowego (dokupienie dodatkowych wentylatorów) już nie wspomnę o paru innych czynnikach .

Ta co zaproponował tam sklep w tym pierwszym poście jest zupełnie bez jakichkolwiek wentylacji .(pewnie że można jeszcze lepszą dać) wszystko zależy od gotówki .

Dobra wentylacja podzespołów to podstawa.

welll1

Jeśli mi będzie trzymać 55 fps na ulrta w GTA V albo wieśku to się nie obrażę. A serio mówiąc to zobaczyłem różne testy i karta jak najbardziej daje radę. Poza tym tak jak wspomniałeś zobaczymy co i jak z directX 12.

 

Atronics

Gry to będzie pewnie największe wyzwanie jakie stanie przed tym komputerem, bo na uczelni jak na razie tylko AutoCAD, ale to nie jest nic strasznie wymagającego. Co do obudowy to od razu wiedziałem, że jest do wymiany bo inaczej mógłbym mieć w środku piekarnik.

Tak czy inaczej wszystko się okaże w przeciągu tygodnia lub dwóch bo dopiero jutro dojdzie do nich moje zamówienie, ale uważam, że mogę być spokojny o efekt.