Ocena komputera do gier

ehhh CO JA BYM BEZ WAS ZROBIL XDDDD

Dobra ostatnie pytanie.

Gdyby oby dwie plyty kosztowaly tyle samo, powiedzmy 380zl to ktora byscie wzieli? ;p

Asus P5E X38 czy MSI P35 Neo2-Fir ?

nie mądre pytania zadajesz porównując starszy chipset z nowszym :-). ja bym wziął x38.

Wiekszosc z was doradza mi wziasc MSi/faxconna ale w moim przypadku na plyte moze isc do 700zl wiec pytam ;]

do 700zł? to bierz Asus P5E (PCX/DDR2/GL) lub Asus P5K Premium/Deluxe

Na komputroniku pojawily sie juz w ofercie Core2 Duo z seri E8xxx ale narazie sa jeszcze nie dostepne, jak myslicie kiedy bedzie mozna je wrescie kupic? bo bardzo mnie kuszzzaaa xD

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,kat,4819/

są ale tylko w ofercie…

jak widać tylko w ofercie ale to znaczy że coraz bliżej do nich E8400 kręci się do 4Ghz na BOX chłodzeniu a jak widać nie będzie kosztował więcej niż ten co chcesz teraz wziąć jeśli przez długi czas nie będziesz wymieniał to ja radze poczekać na nie… zawsze lepiej kupić to co dopiero wchodzi niż to co właśnie odchodzi C2D conore wchodziły ponad rok temu a nadal są najlepsze podobnie będzie z tymi… więc jak chcesz mieć dobrego kompa przez dość długi czas to E8x00 i nForce 780SLI wszystko powinno być w sprzedaży pod koniec lutego karta 88GT i pamięci DDR2 potem wymieniasz tylko karte (albo dokupujesz drugą) i nadal będziesz miał high-end komputer

no ale ile bedzie trzeba czekac bo ja jestem niecierpliwy, mam wielka ochote wkoncu pograc w cos nowego w normalnych delatach ;/ jesli nie bedzie w sprzedazy w przyszlym tygodniu to biore E6750

W ABC od 16.01 mają mieć 8200 ~500zł

a MSI P35 neo2 fir potrzebuje aktualizacji biosu czy cos zeby obsluzyc E8400? Jesli tak to zrobia mi to w sklepie?

jeśli nawet domyślnie nie obsługuje to zrobisz update z poziomu Windows programem MSI LIVE UPDATE.

cpu support

http://asia.msi.com.tw/index.php?func=p … 3_no=#menu

oraz win bios flasher :

http://asia.msi.com.tw/index.php?func=d … pe=utility

Ale na ten czas musze włozyc inny procek?? czy Poprostu wkladam E8400 , uruchamiam Windows i robie aktualizajce?

nope, w sklepie pytasz się jaką wersję bios ma seria sprzedawanych płyt msi jeśli 1,4 to musi ona być zaktualizowana do 1,6 wtedy obsłuży nowego proca, nie wiem jak się zachowa na starym - czy się odpali - czy nie. jeśli w sklepie będzie świeża dostawa płyt jest szansa iż już będą one miały bios w wersji 1.6.

Technik_elektro- musze przyznac ze masz ogromna wiedze na ten temat ;]

btw ktory zasilacz wybrac? podam kilka bo ten sklep jest “ubogi” w zasilacze. Podajcie w kolejnosci od najlepszego do najgorszego lub jakas alternatywe.Musze wybrac kilka na ewentualny brak niektorych, zebym wiedzial co wybrac z tych ktore sa ;/.

Enermax Liberty 500W - cena?

Be-quiet Straight Power BQT E5-500W - ok. 350zl

Seasonic S12-500 - 500W - ok. 400zl

Antec NeoPower 500- ok. 390zl

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W- ok. 350zl

ja polecam mój zestaw (w sygnaturce), vista działa bardzo dobrze, gierki śmigają na max (w crysisie na viście zdecydowana większość opcji na very high),

wszystkie wymienione przez ciebie zasilacze są dobre ja bym brał z odpinanymi kablami :slight_smile: przydatna sprawa.

Odpinane kable ma Corsair 520W i chyba go wezme bo cena mi tez odpowiada i duzo dobrych opini ;]

Pomyslalem tez nad ta plyta Foxconn P35A ale cos te chlodzenie taki mizerne? i czym sie rozni Foxconn P35A od Foxconn P35A-S?

Aha i czy lepszy bedzie ten Foxconn czy MSI?

wersja z S ma zintegrowany kontroler sata zgodny z intel matrix. :wink:

Przydatne to jest?

i prosze o odpowiedz na drugie pytanie :stuck_out_tongue: