Ocena komputera

Ostatnio dużo chodziłem po forach i wybrałem dla siebie nowy sprzęt

Asus M2N32-SLI Deluxe Wi Fi

AMD Athlon X2 6400+ Black Edition

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11(32 Mb, Serial ATA II)

GeForce 8800 GTS EVGA 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) SSC

Samsung DVD+/-RW SH-S203N LightScribe

Nad obudową się jeszcze zastanawiam, jeśli ktoś ma sugestie odnośnie tego to proszę pisać.

Jestem człowiekiem który jeżeli nie upewni się 100 razy niczego nie kupi. Jeżeli mielibyście jakieś porady co do zmienienia sprzętu proszę pisać. Szczególnie chodzi o kartę graficzną, która kosztuje ok. 1100 PLN ale zależy mi na grafice. Dziękuję bardzo za wasze sugestie.

Ja proponuję na zmianę na platformę Intela.

Cooler Master CM-690

CoolerMaster Elite 300/301/302 etc…

Zależy do jakiej kwoty.

Nabrałem wiary, że AMDek jest lepszy dla graczy. Na większości forów się z tym spotkałem. Jeżeli masz inne zdanie cóż… ich jest więcej

A co do tej obudowy cudnie by było gdy z przodu miała gniazda USB dla MP3 czy Pen-Drive i miejsce do podłączenia słuchawek. Wiem, że dużo wymagam od technologi, ale cóż.

Skoro wolisz AMD to może lepiej zainwestuj w Phenoma jak tylko znajdziesz w sklepie rewizję B3.

Patrz na testy a nie na fora… Intel C2D E8200, foxconn P35A-S obudowa Chieftec GH-01 lub CoolerMaster Elite E331-333, RAM Goodram PRO 900 2x1GB, Nagrywarka Pioneer

Karta graficzna niby ok ale na początku kwietnia będzie premiera 9800GT, podejrzewam źe będzie szybsza(a w podobnej cenie lub tańsza) niż 8800GTS 512. Ja z takim budżetem bym poczekał ale jeśli nie to ta jest ok

Za czasów Pentium 4, Pentium D, Celerona D to AMD było lepsze dla graczy, po wyjściu Core 2 Duo, Pentium Dual-Core E2xxx to Intel jest lepszy w grach.

No to bierz CoolerMaster Elite 300/301/302 ona ma gniazda USB, jedno gniazdo na słuchawki i jedno na mikrofon.

GeForce 9800GT to będzie to samo co GeForce 8800GT tylko ze zmienioną cyferką i będzie podkręcony.

Potwornie się grzeje, żre dużo prądu, kiepsko się kręci, Intel Core 2 Duo E8400 3GHz jest dużo chłodniejszy, dużo mniej prądu ciągnie, bardzo dobrze się podkręca i ma większą wydajność.

nawet nie musi mieć… jak kupuje foxa p35a-s to panel przedni dostaje za free :wink:

A nie czasami śledzia z gniazdami USB?

Te czasy już minęły. Patrz na testy - przykładowo Pentium Dual Core ~180 zł bije AMD na głowę ;). E8400 - 4Ghz dla niego to pestka a dla AMD potrzeba kosmicznego chłodzenia i rzadko który procesor osiągnie taką granicę.

te phenomy są narazie bardzo słabe… zwłaszcza w grach… wydjniejszy jest quad który jest po bardzo podobnej cenie…

ale jeśli komp ma być do grania to quad albo phenom to bezsens…

athlon 64 x2 5000+ osiąga 4GHz i wystarczy do tego jakieś chłodzenie do 50zł :wink: a najdziwniejsze jest to, że 5200+ już takiego wyniku nie osiąga :expressionless:

Wy to potraficie namącić. Jeżeli “Intel Core 2 Duo E8400” to jaką płytę główną do niego?? RAMy są chyba w miarę. Karta graficzna uzyskała od was przychylną opinię choć jest za ogromną kwotę 1100 PLN. Wręcz 1/3 ceny całego kompa. CoolerMaster - ELITE 331 całkiem ładnie wygląda.

płyta -Foxconn P35A-S

ramy są dobre,

karta dobra

i jaki zasilacz sobie wybrałeś?

foxconn p35a-s

abit ip35-e

lepiej niż w miarę :wink:

zażalenia do nvidii, nie nas :wink:

polecam obudowe Raidmax Smilodon, bardzo fajnie wygląda :slight_smile:

http://pl.youtube.com/watch?v=vjRILuDmfOg

Pamięci bierz GoodRam Pro 900

Kartę możesz wziać tańsza 8800GT wiadomo przy czym słabsza wydajność będzie, ale żadna gra się nie oprze.

Oczywiście platformę bierz na Intelu. Foxconn P35A-S + C2D E8400

Obudowa własny gust.

Zasilacz corsair modular 520HXEU

a jak z przepływem powietrza i z czego jest wykonana??

bo to się bardziej liczy niż wygląd zewnętrzny…

Obudowa kiszka, z tyłu malutki wentylek. Pozatym:

http://www.egielda.com.pl/images/art/ca … c52ddd.jpg

Niska jakość wykonania. W tej cenie bierz CoolerMaster 300/301/302 - ma dobrą wentylację (front,tył - 120mm).

Konflikty?


Wiemy już, że obudowa jest specyficzna, teraz pora na zwrócenie uwagi odnośnie jej braku kompatybilności.

Po pierwsze, długość obudowy od śledzia do koszyka 3,5” wynosi 265mm. To za mało, aby zmieściła się tam karta pokroju np. GeForce 8800GTS. Z kolei szerokość obudowy od gniazda procesora do wentylatora wyciągającego powietrze znad CPU wynosi 150mm. Taka wysokość wystarczy dla popularnego Arctic Cooling Freezer 64 Pro, ale w przypadku wyższego chłodzenia typu tower, jak np. Scythe Infinity będzie za mała, aby domknąć bok obudowy.

Otwierana wertykalnie boczna ścianka obudowy daje szybki dostęp do płyty głównej. Jest to niewątpliwie przydatne rozwiązanie. Należy tylko pamiętać o tym, aby nasz zasilacz posiadał długi na co najmniej 60cm kabel z wtyczką ATX 12V.

link do recenzji: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2667

a to ciekawe, bo 3dgameman, spec od recenzji obudów, ocenił ją jako KICKASS (czyli że super :P) - link w poprzednim poście

zgadza się że jest dosyć mała i srodku jest niewiele miejsca, ale jak ktoś nie grzebie specjalnie w kompie to mu styknie :slight_smile:

za to nie zgodze sie z jakością wykonania - jest na wysokim poziomie, obudowa jest metalowa, cięzka, stabilna, wszystko działa ładnie i nic nie skrzypi

Hehehe przeżyłem lekkie zdziwienie … MAM DOKŁADNIE TAKI KOMP … wręcz powiedział bym iż to zestaw z mego podpisu :smiley:

Kompa można podkręcić następująco:

Grafikę na wyniki Ultry,

Ram na CL5 1066 Mhz,

Procek na 3650 Ghz chodzi mi stabilnie od … kupy czasu …

Tylko tak pzeglądam ofery w komputroniku i nie ma tam owego foxconn p35a-s. A mam u nich znieżkę 5% z ceny netto.

Rzeczywiście Scobel masz wręcz identycznego jednak chyba pozostaniemy przy intelu i jakiejś płytce do niego.

z tego co kojarze to abit ip35-e jest…