Ocena komputera

A i co wy tam @#$%^& wiecie o graniu i wydajności AMD … :slight_smile:

Jestem bardzo z tego mego zestawu opartym o AMD zadowolony …

Póki co od 4 miesięcy nic mi nie jest w stanie się oprzeć z gier … Na każdych detalach jakie tylko bym chciał załączyć … ze wskazaniem na WYSOKIE … bo sprzęt osiąga swe WYŻYNY tylko przy wysokich rozdzielczościach …

Bardzo szybki dysk i szybki ram w połączeniu z kartą graficzną, czynią z tego zestawu BOGINIE MOCY …

I co mi z tego że Intel lepiej się kręci … co mi z tego iż Intel jest czasem droższy …

Ja cenie AMD od Lat … Zaczynałem od INTELKA … potem AMD … w między czasie pierwsze modele C2D się przewijały … I nic mi nigdy nie sprawiało tyle problemów co kompy oparte o Intelowskie platformy …

Fakt mój procek bierze prądu, nie kręci się jak Intel … ale nie można porównać ze sobą 2 różne konstrukcje to mój punkt patrzenia na to …

AMD od zawsze był, jest i będzie najlepszy do Gier jeśli chodzi o procki …

Czyli podsumowując:

Abit IP35-E

Intel Core2 Duo E8400

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11(32 Mb, Serial ATA II)

GeForce 8800 GTS EVGA 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) SSC

Samsung DVD+/-RW SH-S203N LightScribe

a obudowę sobie wybiorę z tych które podaliście

Czy może ktoś chciałby wtrącić swoje dwa zdania?? :smiley:

porównaj e8400 z 6400+ w wydajności tj.

superpi, wydajność w grach na 2 takich samych grafach, szybkość kompresji i parę innych testów…

aha i nie wspomne że do twojego 6400+ potrzeba megachłodzenia aby miał chociaż te 50*C po OC…

EDIT: Scobel , zalatuje mi tu wypowiedzią fanboy-a… mimo iż mam amd to szczerze polecam intela…

nagrywarka: Pioneer DVR-215D

dysk: WD5000AAKS

grafa: BFG 8800GTS 512MB OC2

Ja nie próbuje napisać iż AMD wygrywa na wszystkich płaszczyznach z INTELEM … bo tak nie jest … ale ja jestem z niego od lat bardzo zadowolony … i teraz po obecnym zestawie też jestem bardzo zadowolony …

O ile się nie mylę chłodzenie mam takie:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,42923/

Bo w wersji BOX ów procka nie ma chłodzenia - nie było jak kupiłem go :slight_smile:

A temperatury po np: 10 testach z rzędu w 3dMarku 2006 mam średnio na poziomie 58C … po graniu w ET QW, 4 h temperatura była na poziomie 59C … Więc nie narzekam …

Wiadomo musiałem zainwestować w chłodzenie i nawiew w kompie … Ale to z pożytkiem dla wszystkich podzespołów …

Tutaj jak to wszystko wygląda …

th_100_0956.jpg

klopas

A co w tym złego że lubię AMD … ?? Zresztą tylko procki :slight_smile: … grafika to już nic dodać nić ująć jak DNO w wykonaniu AMD …

I nie lubię jak ktoś pisze “FANBOY” … każdy ma swe preferencje i każdy ma swe doświadczenia z produktami różnych producentów …

Mi przypadł do Gustu w kwestii procesorów akurat AMD …

I zdaje sobie sprawę, że można za podobne pieniądze mieć coś lepszego na INTELKU …

Ale INTEL tyle razy mnie zawiódł, że AMD go wygryzł z mego życia w kwestii procesorów …

Co do:

dysk: WD5000AAKS

grafa: BFG 8800GTS 512MB OC2

Dysk z mego podpisu jest wydajniejszy, cichszy … jak go kupiłem to wcześniej czytałem właśnie wiele porównań i testów i zawsze wychodził lepiej niż WD … zresztą wcześniej sam miałem WD 160 Gb … głośne i wolne …

Grafika EVGA ma lepsze osiągi i lepiej się kręci chodź jest o 100 zł około droższa :slight_smile: … i ma cichsze chłodzenie ale różnica była z tego co pamiętam w głośności niewielka :slight_smile:

Był najlepszy do gier do 2006 roku czyli do czasu premiery Core 2 Duo ale już nie jest najlepszy, więc nie wygaduj herezji, Intel Core 2 Duo z zegarem 3.0MHz ma wydajność na poziomie AMD Athlona X2 3.4 GHz.

W czym ciebie zawiódł, to był Pentium 4, Pentium D czy Celeron D ??

Scobel , proszę nie dowartościowuj się tak :!: PROSZĘ

Testy mówią wszystko więc co tu porównywać.

Chwalisz wszystko co masz… AMD,EVGA,Seagate

Widzę to w każdym poście Twoim. Jeszcze nie dawno pamiętam jak chciałeś coś wymieniać bodajże kartę graficzną i nie miałeś takiego pojęcia o kompach. A tutaj widzę że czego Ty nie testowałeś, jakich Ty modelów nie miałeś.

Sory ja mam P4 jedno rdzeniowego i co zawieść też mnie nie zawiódł no bo jak miał mnie zawieść (no chyba że teraz przy nowszych tytułach nie wyrabia) a jakoś nigdy bym go nie polecił nikomu jako procesor jedno rdzeniowy.

Na forum polecamy to co najlepsze, najbardziej opłacalne i ma najlepszy stosunek jakość/cena.

Pamiętam to, chciał brać GeForce 8800GTS 640MB od EVGA.

On tak specjalnie pisze aby każdy myślał jakie to on ma doświadczenie :x

Dokładnie.

Scobel , przejawia objawy fanboyzmu na forum. Widać to. Próbujesz na siłę stwierdzić ze AMD do gier jest lepsze niż Intel ale niestety prawda jest inna - Intel nadaje się do gier i to Cię boli ;=). Nie próbuj się wyprzeć - inni to potwierdzają w/w wątku,

Tak więc z pojedynku:

Abit IP35-E | Intel Core2 Duo E8400

Asus M2N32-SLI Deluxe Wi Fi | AMD Athlon X2 6400+ Black Edition

wybiorę tą z Intelem. Obudowę wybrałem “CoolerMaster Centurion T05 Black-Silver”. Może być prawda i czy potrzebuję do niej zasilacz albo jakieś inne urządzenie??

Reszta to:

-PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

-Seagate 500 GB Barracuda 7200.11(32 Mb, Serial ATA II)

-GeForce 8800 GTS BFG 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) OC (zmieniłem jednak)

-Samsung DVD+/-RW SH-S203N LightScribe

Będzie ok, ten dysk Seagate jest dobry. Ew. Western Digital (modele podawali koledzy wyżej).

Musisz kupić zasilacz. Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na zasilacz to się coś dobierze ;-).

BTW.

Co do obudowy to kup do przodu wentyl wdmuchujący i z tyłu wydmuchujący żeby było chłodno.

Dziękuje za wkład jaki włożyliście do wybrania przeze mnie części. Prosiłbym o odpowiedź odnośnie tej obudowy. Czy potrzebny jest zasilacz czy jest może jakoś czarodziejsko wmontowany.

Abit IP35-E

Intel Core2 Duo E8400

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11(32 Mb, Serial ATA II)

GeForce 8800 GTS BFG 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) OC

Samsung DVD+/-RW SH-S203N LightScribe

Ta obudowa nie ma zasilacza. Musisz go osobno zakupić. Zasilacze z obudowy często są kiepskie więc i tak pewnie byś musiał wymienić. Podaj fundusz na zasilacz.

Więc do panów negujących me posty … iż aż tak wieże w AMD … itp itd.

Czytam wiele i wyrażam swe zdanie … i swe opinie … Jak już pisałem (nie wiem czy doczytaliście), INTEL jest lepszy ale ja osobiście wole AMD … z czego to wynika też już pisałem … przecie nie każdy musi kupić INTELKA prawda ?? Mi (pewnie jest to kwestią cszczęścia) zawsze AMD dostarczał mniej problemów … Co więcej, nawet jak się zepsuł miałem to szczęście iż serwis stawał na wysokości zadania … A z Intelem przy pierwszym jakimś C2D (nie pamiętam modelu, ale była to wtedy nowość na rynku) wojowałem z serwisem ponad połtoramiesiąca …

Co to mych wypowiedzi i ocen …

Wypowiadam swe zdanie na dany temat tylko o sprzęcie który sam mam lub miałem … Więc w czym problem ??

Ktoś pisał, że robie z siebie znawce a niedawno pytałem się o jakieś głupoty …

No więc czytam tak jak każdy z was wszystkie testy jakie mnie ciekawią …

O EVGA można dużo wyczytać na forach USA bo tam najwięcej ich się sprzedaje i tam najwięcej je testują …

Dysk miałem Maxtora (po 2 dniach sie spaliła elektronika) i w zamian wybrałem WD który to mi tu na forum poleciliście (jeden z was co mnie tak negują) i była to totalna porażka jak dla mnie … Mam kompa 10-20 cm od głowy dysk “rzeźbił” niemiłosiernie, i był wolny … Więc przed jego wymianą znalazłem sobie jeden model … tym razem sam go sobie znalazłem poczytałem testy i właśnie na ich podstawie zapytałem się was jak się będzie spisywał … odpowiedzi też były różne … ale po hmm 1 miesiącu użytkowania stwierdzam iż był to idealny zakup … Cichy, Szybki, i się nie grzeje …

Pamięci akurat ten konkretny mój model polecają na wszelakich forach … więc to mówi samo za sobą …

Więc nie dziwcie się iż polecam to co sam mam jeśli wedle mnie jest to dobre … Chodź nie najlepsze … wszystko zależy od kasy jaką chcemy na sprzęt przeznaczyć …

Przed zakupem Pudła siedziałem na Lapku i konsolach … Więc miałem hmmm ponad roczną przerwę w zabawie jaką daje składnia i “opieka” posiadania Pudła … Więc nie zaprzeczam zadawałem baaa i będę pewnie nie raz zadawał jeszcze głupie (z waszego punktu widzenia) pytania … Co więcej już to zauważyłem iż wielu z was pisze raz o czymś dobrze a za jakiś czas już w ogóle o tym nie wspomina lub mówi iż jest to średnie … Ja się bynajmniej ciągle trzymam jednego …

Co do testów … testuje wszystkie części jakie są w mym kompie, jak tylko tam umiem … a wyniki porównuje z innymi producentami/modelami znalezionymi w necie … Więc myślę, że jakieś ogólne wrażenie mogą dawać …

Czy jak jesteś z czegoś zadowolony to byś tego nie polecił ?? …

Są rzeczy bardziej i mniej udane … tak jak wszędzie … P4 to wedle mnie porażka bo pracowałem na nim w pracy i mało wydajny był jak dla mnie a jednak złożenie platformy na bazie P4 kiedyś to była nie mała kasa np w porównaniu z AMD który mógł wyjść taniej i bardziej wydajnie …

CO do grafiki … mało wtedy było w ogóle w necie na temat 512 … bo były nowszym wcieleniem 8800 GTS … więc czytałem mało aktualne nowinki … i tak właśnie dzięki wam kupiłem dobrą grafikę … bo po to jest forum :slight_smile:

No i na koniec najważniejsze …

Ma wiedza zyskuje właśnie odkąd się zarejestrowałem na tym forum. I to nie raz bazuje na waszych opiniach …

I tak np: Nadal twierdzę iż ten model grafiki GeForce 8800 GTS BFG 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) OC … chodź tańszy o 100 zł o tego co ja mam jest słabszy … głośniejszy i mniej podatny na podkręcenie bo już fabrycznie jest podkręcony mocno … i ma ma mało wydajne chłodzenie do O/C

to przynajmniej nie polecaj tego co masz tylko co jest lepsze…

co ma piernik do wiatraka?? P4 to porażka i P3 był wydajniejszy…

ty chyba nigdy tej karty w akcji nie widziałeś :x

przecież BFG ma lepsze chłodzenie i wyżej się kręci niż referencyjny evga…

evga ma najgorsze chłodzenie ze wszystkich 8800! już palita lub galaxy z heatpipe jest dużo lepsze…

PS. chodzi mi o wersję BFG 8800GTS OC2! nie OC… :wink:

sytuacja się ciągle zmienia… jak kupowałem kompa to za 500zł nie było lepszej grafy niż hd3850… a po tygodniu pojawił się 8800GS którego zaczęto polecać…

Wiesz Intel jest niby lepszy ale nie we wszystkim co więcej jak widać ludzie nie kupują tylko INTELI ale też AMD … więc to kwestia zapatrywania … i pieniędzy …

O P4 to chyba nie do ciebie pisałem … :slight_smile: Więc nie wiesz o co chodzi - lub wiesz bo pisał ktoś o tym niżej :slight_smile:

BFG 8800 GTS tylko nie wiem który dokładnie model … miał problem z chłodzeniem :slight_smile: … postaram się to odszukać i podam ci link na PW :slight_smile: … Miało to być poprawione w innej wersji … czy jakoś tak :slight_smile:

A i najlepsze jest to … tak ogółem pisząc już …

Wedle mnie powinno się patrzeć na moc “Fabryczną” jaką prezentuje dana część … bo już nie raz okazało się iż dwa te same dokłądnie modele po podkręceniu otrzymywały różne osiągi … Np nie każdy procek X kręci zawsze się na 4 Ghz … i to mnie właśnie irytuje … w niektórych wypowiedziach … wiadomo fajnie jest podkręcić coś za darmo … ale nie zawsze do końca to darmo znaczy za darmo … Chodź jest to ciekawy dodatek i jako dodatek powinien być traktowany … Bo to jak dany sprzęt będzie chodził nawet 2 identyczne składaki w dużej mierze zależy od szczęścia …

Wiadomo że z czasem i najlepszy sprzęt staje się sprzętem średniej klasy a z czasem złomem … :slight_smile:

A wszystko o czym pisze ja to są moje neutralne opinie oparte o jakieś tam me skromne doświadczenie i jakąś mą tam skromną wiedzę … co więcej umiem przyznać się do błędu itp itd … ale zawsze staram się wyjaśnić jak najbardziej klarownie mój punkt widzenia :slight_smile:

Fajnie by było jakby tak się zmieścić w 300PLN.

Jeżeli to konieczne to ile by kosztowało i jaki model?

Modecom MC-400 -

Corsair CMPSU-450VXEU 450W - http://zenfist.pl/corsair-cmpsu450vxeu-450w-p-1654.html

Be Quiet! Straight Power E5-450W Rev. 2 - http://zenfist.pl/be-quiet-straight-pow … -1054.html

Seasonic S12II-430, 430W - http://zenfist.pl/seasonic-s12ii430-430w-p-1564.html

Co do wentylatorów:

Acutake FAN120 - 15 zł

Scythe S-FLEX 800/1200/1600 rmp - 49 zł

Fander FX120-B 120mm - 39 zł

Noiseblocker BlackSilent XL2 120mm - 39 zł

Tacens Aura Ice 120mm - 37 zł

Wszystko z ZenFist.pl. Możesz tez kupić w innym sklepie ;p