Ocena mojego skladaka

Witam! Planuje wymienić mojego starego kompa na coś nowszego. Koszt wymiana myślę zmieścić do 1800 zł. Szukałem i znalazłem coś takiego proszę o porady oceny i jakieś propozycje z waszej strony czy wymienić na coś innego…

Procesor: AMD Athlon X2 6000+ BOX

Płyta Główna : GIGABYTE GA-M56S-S3

Pamięć: DDRII GEIL 2048 Mb PC800 Dual

Dysk Twardy: HDD SEAGATE 160 Gb

Nagrywarka DVD-RW ASUS 18x Lightscribe BOX

Obudowa : nie wiem jakaś tanią nie zależy mi na tym …

Karta Graficzna: ASUS ATI Radeon HD3850 512MB DDR3/256bit TV/ DVI PCI-E 2.0 albo TwinTech GF 8800GT XT 512MB DDR3 256bit PCI-E TV 2xDVI Heatpipe

zasilacz moze jakis mi w sklepie doradza… :stuck_out_tongue:

To chyba wszystko… Co o tym czymś mylicie. Czekam na opinie. Z góry wielkie dzięki

Zmieniłbym na Foxconna p35a-s + E2180 (chyba ze starczy to na E7200/8200/8400)

RAM też za dobry nie wybrałeś…

HDD spokojnie 250 lub 320GB mozesz kupić cena neiwiele większa a miejsce sie przyda.

Grafa może być jeśli nie interesuje Cie gra w najnowsze gry na max detalach i wysokich rozdziałkach. (sam mam taką i nie narzekam a i Crysis na full detalach śmiga całkiem nie najgorzej :slight_smile:

A zasilacz to gdzie? z zasilaczem komp działa lepiej niż bez :lol:

Sorry ale w takiej cenie ten zestaw jest kompletnie chybiony.

Ja bym wziął porządnego C2D, no ale oczywiście to twój wybór.

Słaba płyta, 1 PCI-E :?

Weź raczej Patriota

Dobry dysk, ale mały…

Dosyć cicha nagrywarka, to chyba dobry wybór…

E7200

Foxconn P35A-S

Jak już to Geil i w czasach Athlon’ów.

2x1GB OCZ Platinum Rev.2 CL4 inne ci nie potrzebne.

Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB cache 162 ziko albo coś koło tego w apollo

Pioneer DVR-215D

CoolerMaster Elite RC 331 110zł apollo

TwinTech 8800GT XT 512MB DDR3 HeatPipe

No i zasilacz bankowo do zmiany - Corsair 450VXEU ew. z tańszych ModeCom MC 400W

PS. Polecam te części w całości kupić w apollo, jest tam taniej niż w innych sklepach, jak czegoś nie ma to zamówią ale z tego co ja podałem nie mają tylko TwinTech’a w Rev.B

Gigabyte GA-P35-DS3L/Abit IP-35E

Intel E7200

Galaxy 9600GT Exclusive razem 100

Samsung F1 320GB

Corsair 450W

Sharkoon Rebel 9 Economy Black

A-Data VITESTA 2x1GB Extreme Edition DDR2 800

Starczyłoby i na 8800GT (http://allegro.pl/item373172503_twintec … 3_1ns.html) ale jakbyś poczekał tak do końca czerwca to może by jeszcze staniało, kto wie jeżeli ceny byłby dla człowieka to może i starczyłoby na nowe ATI jeżeli będzie miało dobrą wydajność.

Płyta jest akurat bardzo dobra pod socket AM2, po co mu dwa PCI-E 16x ?? jeśli chodzi o PCI-E 1x to ta płyta ma dwa takie sloty.

Chodziło mi o PCI-E x16, płyta ma małą ilość gniazd i mierne chłodzenie chipsetu.

A czego ty się spodziewasz po płytce za 200,- ?

Gniazd jest wystarczająco dla zwykłego użytkownika kompa.

No rzeczywiście masz racje, w końcu to płyta za 200 zł, to za dużo nie można od niej wymagać, ale nie schodźmy z tematu. Już maniekz , zaproponował tą Foxconn P35A-S

E7200

Foxconn P35A-S

Transcend AxeRam 2x1GB

Samsung Spinpoint F1 320GB

Twintech 8800GT XT

Pioneer DVR-215D

OCZ StealthXStream 500W/Corsair 450W/Chieftec CTP-400-12G

Chieftec’ki podobno hałasuje nieźle i trzeba zmieniać wentylator.

to zależy czy ktoś uważa 30dB za hałas, Chieftec’ki to po prostu zasilacze z dobrym stosunkiem ceny do jakości :wink:

GPS jest głośny, CTP jest cichutki.

Aha no chyba że tak…

zasugerowałem się tym postem w innym temacie.

Wielkie dzięki za wszystkie porady. Teraz to dopiero złożę sobie kompa ze hej…:):):slight_smile: A z ta karta graficzna to rzeczywiście się nie spieszyć? czekać do końca czerwca?

czekać, czekać chyba że ty lubieć wydawać dużo złotych i przepłacać :stuck_out_tongue:

a tak na serio… dużo pewnie nie zaoszczędzisz, wiadomo, że tak od razu karty nie stanieją, ale jak ci się spieszy to kupuj teraz… :wink:

Nowych kart i tak nie kupi w cenie tych 8800GT co są teraz a ja i tak obstawiam, że one max. 100zł stanieją i to nawet nie od razu więc jak mu się chce czekać nie wiadomo ile to może czekać.

no dokładnie… tylko, że on nie chce czekać do końca czerwca aby je kupić tylko po to żeby mu ceny pospadały, ale tak jak już widzisz wiślaku 2 osoba potwierdza ci, że tak szybko to one nie stanieją…

A kto w ogóle powiedział że Ati rzeczywiście wyda te karty pod koniec czerwca, znając firmę Microsoft, którą niezbyt darzę zaufaniem, wszystko można zmienić :stuck_out_tongue: