Ocena mojego skladaka

(Mar906) #1

Witam! Planuje wymienić mojego starego kompa na coś nowszego. Koszt wymiana myślę zmieścić do 1800 zł. Szukałem i znalazłem coś takiego proszę o porady oceny i jakieś propozycje z waszej strony czy wymienić na coś innego...

Procesor: AMD Athlon X2 6000+ BOX

Płyta Główna : GIGABYTE GA-M56S-S3

Pamięć: DDRII GEIL 2048 Mb PC800 Dual

Dysk Twardy: HDD SEAGATE 160 Gb

Nagrywarka DVD-RW ASUS 18x Lightscribe BOX

Obudowa : nie wiem jakaś tanią nie zależy mi na tym ..

Karta Graficzna: ASUS ATI Radeon HD3850 512MB DDR3/256bit TV/ DVI PCI-E 2.0 albo TwinTech GF 8800GT XT 512MB DDR3 256bit PCI-E TV 2xDVI Heatpipe

zasilacz moze jakis mi w sklepie doradza... :stuck_out_tongue:

To chyba wszystko... Co o tym czymś mylicie. Czekam na opinie. Z góry wielkie dzięki

(system) #2

Zmieniłbym na Foxconna p35a-s + E2180 (chyba ze starczy to na E7200/8200/8400)

RAM też za dobry nie wybrałeś...

HDD spokojnie 250 lub 320GB mozesz kupić cena neiwiele większa a miejsce sie przyda.

Grafa może być jeśli nie interesuje Cie gra w najnowsze gry na max detalach i wysokich rozdziałkach. (sam mam taką i nie narzekam a i Crysis na full detalach śmiga całkiem nie najgorzej :slight_smile:

A zasilacz to gdzie? z zasilaczem komp działa lepiej niż bez :lol:

(Maniekz1985) #3

Sorry ale w takiej cenie ten zestaw jest kompletnie chybiony.

(Jonek29) #4

Ja bym wziął porządnego C2D, no ale oczywiście to twój wybór.

Słaba płyta, 1 PCI-E :?

Weź raczej Patriota

Dobry dysk, ale mały...

Dosyć cicha nagrywarka, to chyba dobry wybór...

(Maniekz1985) #5

E7200

Foxconn P35A-S

Jak już to Geil i w czasach Athlon'ów.

2x1GB OCZ Platinum Rev.2 CL4 inne ci nie potrzebne.

Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB cache 162 ziko albo coś koło tego w apollo

Pioneer DVR-215D

CoolerMaster Elite RC 331 110zł apollo

TwinTech 8800GT XT 512MB DDR3 HeatPipe

No i zasilacz bankowo do zmiany - Corsair 450VXEU ew. z tańszych ModeCom MC 400W

PS. Polecam te części w całości kupić w apollo, jest tam taniej niż w innych sklepach, jak czegoś nie ma to zamówią ale z tego co ja podałem nie mają tylko TwinTech'a w Rev.B

(Kabuto1378) #6

Gigabyte GA-P35-DS3L/Abit IP-35E

Intel E7200

Galaxy 9600GT Exclusive razem 100

Samsung F1 320GB

Corsair 450W

Sharkoon Rebel 9 Economy Black

A-Data VITESTA 2x1GB Extreme Edition DDR2 800

Starczyłoby i na 8800GT (http://allegro.pl/item373172503_twintec ... 3_1ns.html) ale jakbyś poczekał tak do końca czerwca to może by jeszcze staniało, kto wie jeżeli ceny byłby dla człowieka to może i starczyłoby na nowe ATI jeżeli będzie miało dobrą wydajność.

(Emilmlo) #7

Płyta jest akurat bardzo dobra pod socket AM2, po co mu dwa PCI-E 16x ?? jeśli chodzi o PCI-E 1x to ta płyta ma dwa takie sloty.

(Jonek29) #8

Chodziło mi o PCI-E x16, płyta ma małą ilość gniazd i mierne chłodzenie chipsetu.

(Goodprogram) #9

A czego ty się spodziewasz po płytce za 200,- ?

Gniazd jest wystarczająco dla zwykłego użytkownika kompa.

(Jonek29) #10

No rzeczywiście masz racje, w końcu to płyta za 200 zł, to za dużo nie można od niej wymagać, ale nie schodźmy z tematu. Już maniekz , zaproponował tą Foxconn P35A-S

(Darth ReX) #11

E7200

Foxconn P35A-S

Transcend AxeRam 2x1GB

Samsung Spinpoint F1 320GB

Twintech 8800GT XT

Pioneer DVR-215D

OCZ StealthXStream 500W/Corsair 450W/Chieftec CTP-400-12G

(Jonek29) #12

Chieftec'ki podobno hałasuje nieźle i trzeba zmieniać wentylator.

(Garfield) #13

to zależy czy ktoś uważa 30dB za hałas, Chieftec'ki to po prostu zasilacze z dobrym stosunkiem ceny do jakości :wink:

(Emilmlo) #14

GPS jest głośny, CTP jest cichutki.

(Jonek29) #15

Aha no chyba że tak...

zasugerowałem się tym postem w innym temacie.

(Mar906) #16

Wielkie dzięki za wszystkie porady. Teraz to dopiero złożę sobie kompa ze hej...:):):slight_smile: A z ta karta graficzna to rzeczywiście się nie spieszyć? czekać do końca czerwca?

(Garfield) #17

czekać, czekać chyba że ty lubieć wydawać dużo złotych i przepłacać :stuck_out_tongue:

a tak na serio... dużo pewnie nie zaoszczędzisz, wiadomo, że tak od razu karty nie stanieją, ale jak ci się spieszy to kupuj teraz... :wink:

(Maniekz1985) #18

Nowych kart i tak nie kupi w cenie tych 8800GT co są teraz a ja i tak obstawiam, że one max. 100zł stanieją i to nawet nie od razu więc jak mu się chce czekać nie wiadomo ile to może czekać.

(Garfield) #19

no dokładnie... tylko, że on nie chce czekać do końca czerwca aby je kupić tylko po to żeby mu ceny pospadały, ale tak jak już widzisz wiślaku 2 osoba potwierdza ci, że tak szybko to one nie stanieją...

(Jonek29) #20

A kto w ogóle powiedział że Ati rzeczywiście wyda te karty pod koniec czerwca, znając firmę Microsoft, którą niezbyt darzę zaufaniem, wszystko można zmienić :stuck_out_tongue: